Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2020 r., imieniny Bogusławy, Teodozji

Pobiegli, by pomagać

(Zam: 12.01.2020 r., godz. 15.08)

78 zawodników wzięło udział w biegu „Policz się z cukrzycą” organizowanym w Wyszkowie w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki nim puszka WOŚP zapełniła się 3 767,30 zł.

W organizację biegu zaangażowany jest Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także gmina Wyszków i klub PowerFit, który zapewnił biegaczom rozgrzewkę. Uczestnicy uiszczali opłatę startową w formie datku do puszki WOŚP (min. 30 zł). Start i meta zorganizowane były obok kordegardy w Parku Karola Ferdynanda Wazy. Trzy kilometry postanowili pokonać nie tylko dorośli, niektórzy trenujący na co dzień indywidualnie albo w grupie (np. w Klubie Biegacza Wyszków), ale też dzieci i młodzież. Szczytny cel motywujący do wysiłku pozwolił im pokonać ten wcale niełatwy dla niektórych dystans. Wśród kobiet I miejsce zajęła Magdalena Deluga (Wyszków), II - Anna Maciak (Skuszew), III - Justyna Rogulska-Nowak (Wyszków). Wśród mężczyzn I miejsce zajął Bartosz Baliński (Leszczydół-Nowiny), II - Daniel Ponichtera (Białebłoto), III - Tomasz Sadlik (Lucynów Duży). Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zdobywcy podium puchary, których wręczenie odbyło się w hali I LO.
Bieg „Policz się z cukrzycą” odbywa się w wielu miejscowościach w Polsce i na świecie. Przyświeca mu konkretny cel - fundacja WOŚP regularnie przeznacza środki na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych cierpiących na cukrzycę. Hasło przewodnie biegu wspiera akcję fundacji, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności - WOŚP zachęca ich do umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych informacji ważnych dla diabetyków.
J.P.


Komentarze

Dodane przez zycie jest nowelą, w dniu 14.01.2020 r., godz. 17.04
dalszych sukcesów !Tomku

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl