Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 31 maja 2020 r., imieniny Anieli, Petronela

Ballady mistrza

(Zam: 08.01.2020 r., godz. 11.10)

Utworów cenionego artysty Leonarda Cohena będzie można wysłuchać w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Wykona je Kuba Michalski.

Kanadyjski poeta i pieśniarz zdobył szeroką popularność dzięki takim utworom jak „Dance me to the end of love”, „In my secret life”, „Hallelujah”. Niekrzykliwe piosenki cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem - w internecie mają wiele milionów odsłon. W Polsce twórczość Leonarda Cohena (1934-2016) popularyzował m.in. Maciej Zembaty, a także goszczący w naszym mieście z cohenowskim repertuarem Marcin Styczeń.
Cohen wykonywał utwory pięknie i mądrze opisujące życie. Przez kilkadziesiąt lat raczył nas przepięknymi balladami. W programie koncertu, który odbędzie się 19 stycznia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” zaplanowano kilkanaście piosenek artysty w polskich tłumaczeniach, w tym oczywiście „Alleluja”, „Zuzanna”, „Słynny niebieski prochowiec” i „Tańcz mnie po miłości kres”. Będzie też kilka kompozycji Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów.
Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem Cotton Cat i pięć albumów solowych. Był wielokrotnie nagradzany m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo akompaniując sobie na gitarze.
Początek koncertu w WOK „Hutnik” o godz. 17.00. Wstęp wolny, wejściówki do odbioru w kasie ośrodka.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl