Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny

Choszczowe ma nowy plac zabaw

(Zam: 02.12.2019 r., godz. 09.27)

Dzieci, mieszkańcy i przyjaciele Choszczowego spotkali się 1 grudnia, by wspólnie otworzyć powstały kilka dni temu plac zabaw. Infrastruktura zlokalizowana jest u zbiegu ulic Wspólnej i Spacerowej, niedaleko znanych wszystkim „żółtych gór” i kapliczki.

Kiedy w lipcu mieszkańcy dowiedzieli się, że gmina Zabrodzie otrzyma dofinansowanie na budowę placu zabaw w Choszczowym, niemal jednogłośnie wskazali teren, na którym powinien powstać. Od wielu lat było to naturalne miejsce spotkań i wypoczynku nie tylko mieszkańców, ale też letników i odwiedzających wieś turystów. W miejscowości jest mnóstwo działek letniskowych, a w sezonie wiosenno-letnim przez Choszczowe przejeżdżają setki rowerzystów nie tylko z gminy Zabrodzie, ale także z okolic Wyszkowa, Tłuszcza czy Jadowa. W latach siedemdziesiątych w miejscowości powstała kapliczka, którą w 2017 roku odnowiono dzięki inicjatywie mieszkańców. Teraz tuż obok niej przestrzeń na zabawę znajdą dzieci, a w przyszłości miejsce na odpoczynek także wczasowicze.
- Prace przygotowawcze trwały od kilku tygodni. Trzeba było wyrównać i sprzątnąć teren, usunąć kilka drzew. Uzyskaliśmy niezbędne zezwolenie w gminie, najpiękniejsze okazy oczywiście pozostały. Przed nami jeszcze dużo pomysłów, ale też i pracy. Kolejne działania planujemy już na wiosnę - komentuje sołtys Choszczowego, Agnieszka Kamińska.
Na uroczystym otwarciu nie zabrakło wójta gminy Zabrodzie Krzysztofa Jezierskiego.
- Wiem, ile wysiłku włożyliście w to, aby ten plac zabaw powstał w tym miejscu. Gratuluję wam - podkreślił.
Plac zabaw poświęcił ks. Janusz Grygier, proboszcz parafii w Mostówce. Obiekt powstał dzięki gminie Zabrodzie i dofinansowaniu ze środków województwa mazowieckiego w ramach zadania „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”. Zamontowano karuzelę, huśtawkę dwustanowiskową, bujak i ważkę. Ustawiono także ławkę, kosz na śmieci oraz tablice informacyjne. Inwestycja pochłonęła 17 157,77 zł.
1 grudnia, mimo mroźnej pogody, na najmłodszych czekało kilka atrakcji. Mieszkańcy liczą, że dzięki wspólnej pracy już w następnym roku na skwerze przy placu zabaw powstanie siłownia plenerowa, altana z zadaszeniem czy miejsce na ognisko.
- Chcemy, żeby to miejsce tętniło życiem. Mamy nadzieję, że plac zabaw to tylko początek fajnych inicjatyw i inwestycji, które sprawią, że w końcu będziemy mieć miejsce do wspólnych spotkań - stwierdził jeden z mieszkańców Choszczowego.
W gminie Zabrodzie dzięki dofinansowaniu ze środków województwa podobne place zabaw powstały także w Anastazewie, Lipinach, Obrębie i Przykorach.
Ewa Michalik


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl