Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny

Kurpiowska Kuźnia Mistrzów XX

(Zam: 26.11.2019 r., godz. 12.53)

W sobotę 23 listopada w hali sportowej WOSiR w Wyszkowie odbyła się jubileuszowa, dwudziesta gala sportów walki pod szyldem Kurpiowska Kuźnia Mistrzów.

Sobota była bardzo pracowitym dniem dla zawodników i zawodniczek uprawiających sporty walki. Na początek w hali WOSiR swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi adepci sztuk walki, którzy wystąpili na Kuźni Małych Mistrzów IV. Kolejnym elementem Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów były starcia ligowe, które toczone były po południu. Wystąpili w nich zawodnicy reprezentujący kluby z Ostrowi Mazowieckiej, Serocka, Ostrołęki, Warszawy, Żyrardowa, Wyszkowa oraz zawodnicy niezrzeszeni. W czasie ligi rozgrywano pojedynki w formułach K1 (sześć walk) oraz boksie (dwie walki).
Gala główna rozpoczęła się o godz. 19.00. Zaplanowano na nią dziesięć starć, w tym trzy walki wieczoru toczone o pasy mistrzowskie Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów. Pierwsi w ringu zameldowali się bokserzy (waga do 91 kg): Grzegorz Bołtromiejuk (Gimnazjon Kuźnia Wyszków) i Dawid Krajewski (Akademia Lwa Warszawa). Zwycięstwo odniósł faworyt gospodarzy, wprawiając miejscowych kibiców w dobry nastrój. W następnej walce na ringu zameldowały się kobiety. W formule K1, w wadze do 54 kg, pojedynek stoczyły Julia Sochacka (CatFit Serock) i Ewelina Peczyńska (Fight Academy Ostrołęka). Walka była bardzo dynamiczna i zakończyła się w drugiej rundzie zwycięstwem Peczyńskiej przed czasem. Swój pojedynek z Dawidem Kwiatkowskim (Academia Gorila Żyrardów) skończył również przed czasem (w trzeciej rundzie) Michał Kempisty z wyszkowskiego Gimnazjonu (K1, kategoria do 81 kg). Dynamiczną walkę w boksie (kategoria do 75 kg) dali kibicom Adam Łopiałło (Łuczek Boks Giżycko) i Rafał Majewski (Żoliborska Szkoła Boksu). Przez TKO w drugiej rundzie wygrał Łopiałło, tym samym udanie rewanżując się rywalowi za poprzedni pojedynek stoczony również w Wyszkowie, w październiku 2018 r. (wtedy wygrał na punkty Majewski). Kolejne pojedynki toczone były już tylko w formule K1. Zwycięstwo w kategorii do 65 kg odniósł Marcin Majewski, który pokonał Szymona Szymorajczyka z klubu Academia Gorila Żyrardów. Reprezentant stołecznego klubu Palestra Warszawa Krzysztof Pyrka pokonał natomiast Mateusza Siedleckiego (Knockout Warszawa). Po nich w ringu pojawił się reprezentant wyszkowskiego Gimnazjonu Marcin Rojek, który zmierzył się z Łukaszem Kaczmarkiem z Ostrowi Mazowieckiej. Po ringowej wojnie, ku uciesze miejscowej publiczności na punkty wygrał Rojek.
W końcu przyszedł czas na trzy walki wieczoru, w stawkach których znalazły się pasy mistrzowskie Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów. W pierwszej z nich, do drugiej obrony pasa w kategorii do 91 kg stanął Karol Łasiewicki (Fight Academy Ostrołęka). Naprzeciw niego stanął Kamil Laskowski z Palestry Warszawa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Łasiewickiego, który tym samym zatrzymał pas. W drugiej walce wieczoru Marcel Gielezy (Iron Gym Wrocław) zmierzył się z Danielem Strzemińskim (Akademia Lwa Warszawa). Walka odbywająca się w kategorii do 75 kg zakończyła się już w pierwszej rundzie efektownym zwycięstwem Gielezego, który znokautował rywala tzw. backfistem (obrotowym uderzeniem grzbietem pięści). Nokautem zakończyła się również ostatnia walka wieczoru, w której faworyt wyszkowian, Daniel Bralewski, zmierzył się o pas kategorii do 86 kg z Jackiem Gać (Uniq Warszawa). Niestety, pojedynek nie przebiegł po myśli Bralewskiego. Jego rywal od pierwszego gongu ponawiał ataki bokserskie na korpus Daniela. Jeden z ciosów „siadł” na wątrobę, co kosztowało Bralewskiego przegraną przez nokaut.
Kolejna gala spod znaku Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów przeszła do historii. Dwudziesta edycja nie zawiodła – kibice obejrzeli emocjonujące pojedynki, z pewnością zobaczymy więc kolejne imprezy tej marki w Wyszkowie.
Turu


Komentarze

Dodane przez Waco, w dniu 26.11.2019 r., godz. 19.50
Mordobicie trwa a tłuszcza się cieszy.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.12.2019 r., godz. 10.20
Gdzie zdjęcia publiczności?
Dodane przez Anonim, w dniu 03.12.2019 r., godz. 12.21
Publiczności brak!
Dodane przez Buhahahahaha, w dniu 03.12.2019 r., godz. 15.03
wicestarosta Marszał do trzymania mało znaczącego pasa. Właściwe miejsce. Buhahahaha.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl