Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 maja 2020 r., imieniny Jana, Juliusza

XXII Rally Wyszków

(Zam: 01.10.2019 r., godz. 12.57)

W ubiegły weekend odbyła się kolejna, XXII już, edycja rajdu samochodowego Rally Wyszków. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła załoga Mateusz Cierepski/Damian Cierepski jadąca Hondą Civic.

Rajd mający rangę sportową KJS tradycyjnie już rozgrywany był w cyklu dwudniowym, sobota-niedziela. Do rywalizacji w tym roku przystąpiło kilkanaście załóg. Pierwszą część rajdu stanowiły odcinki specjalne zlokalizowane na parkingach przy hotelu „BIAS”, PEC-u i Urzędu Miasta (część wyszkowska) oraz na terenie Nadleśnictwa Wyszków (Leszczydół- Nowiny) i zabezpieczonych placach w Rząśniku. „Super Próbę” o Puchar Starosty Wyszkowskiego wygrał duet Mateusz Cierepski i Damian Cierepski. Puchar Wójta Gminy Rząśnik zgarnęli natomiast Maciej Jendrych i Jakub Kubicki.
W niedzielę rywalizacja przeniosła się do centrum Wyszkowa, a dokładnie na wyłączoną z ruchu ulicę Sowińskiego (od ronda im. Kardynała S. Wyszyńskiego do ul. Prostej). Drugi dzień rajdu tradycyjnie otworzyła parada uczestników i gości (z udziałem zabytkowych samochodów) ulicami Wyszkowa, zakończona złożeniem kwiatów pod pomnikiem Obrońców Września 1939 roku. Następnie rozpoczęła się część sportowa, którą tradycyjnie koordynował prezes Auto Koło Centrum – Witold Prószyński. „Super Próba” o Puchar Burmistrza Wyszkowa przyciągnęła dużą widownię. Szczególne zainteresowanie budziły efektowne nawroty aut przy fontannie.
Ostatecznie w klasyfikacji generalnej najlepsi okazali się Mateusz Cierepski i Damian Cierepski (Honda Civic), którzy zakończyli rajd z przewagą blisko 20 sekund nad drugą załogą Maciej Jendrych i Jakub Kubicki (Peugeot 106). Trzecie miejsce zajęli Łukasz Papiernik i Zdzisław Wójcik (Nissan Micra). Wręczenie pucharów najlepszym kierowcom odbyło się tradycyjnie przy fontannie przy ul. Sowińskiego. Dekoracji zwycięzców dokonali prezes AK-Centrum Witold Prószyński, starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski i naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego Edyta Wittich.
Oprócz przejazdów w ramach rajdu kibice mogli obejrzeć w niedzielę liczne pokazy i ekspozycje przygotowane m. in. przez Policję oraz Straż Pożarną. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz działania jednostki straży pożarnej w symulowanym wypadku drogowym. Kolejną edycję rajdu można uznać za udaną, teraz kibice muszą poczekać na Rally Wyszków 2020.
Turu
Komentarze

"Rally"?
Dodane przez Adam, w dniu 01.10.2019 r., godz. 13.51
Z roku na rok coraz słabsza ta impreza. Uczestników coraz mniej, samochody z bardzo niskiej półki. Na niedzielnej imprezie naliczyłem 6 lub siedmiu startujących, czy się mylę?
Dodane przez MAR, w dniu 01.10.2019 r., godz. 15.12
Zdecydowanie przydałoby się odświeżenie formuły, bo ile raz można oglądać auta jeżdżące wokoło fontanny.
"Rally"
Dodane przez Witols, w dniu 02.10.2019 r., godz. 19.19
Odnośnie Uczestników to startowało 19 załóg. Jeżeli się pisze na forum publicznym warto sie zastanowić . co piszemy. Odnośnie mniejszej ilości Uczestnuików, liczba ta zmniejsza się w całym Kraju, w tego typu imprezach, tj:KJS, które umożliwiaja zdobycie licencji sportowej. Są nowe możliwości , co skutkuje o powyższym. Przyznajemy racje o odświeżeniu formuły. W bieżacym roku udało sie pozyskać nowy teren świetny teren, na którym rozgrywane były w sobotę próby sportowe. Jednak co roku z uwagi na kurczenie sie terenów , pozostaje tylko rozgrywanie na zamkniętych odcinkach dróg, lecz z uwagi na przepisy jest związane z bardzo rygorystycznymi przepisamy. Dziękujemy za poruszenie tej sprawy , będziemy wspólne starali znalęśc lepszą formułę rozegrania imprezy. W tym miejscu jeszce raz dziękuje Mieszkańcom za tak liczną obecność na "Super Próbie" o Puchar Burmistrza. Młodzieży za liczny udział w konkusie o Prwie Ruchu Drogowego, przeprowadzony przez Policję. Straży Pożarnrnej za sprawny pokaz ratownictwa drogowego w symulowanym wypadku. Uczestnikom, którzy oprócz zaciętej rywalizacji, dodatkowo wozili Dzieci, w ramach akcji POMOCY Bartkowi, naszemu Koledze, który przebywa w szpiatlu. Dziękue WSZYSTKIM,którzy są z nami i NAS WSPIERAJLI i WSPIERAJĄ przez 22 lata, Ze sportowym pozdrowieniem. witold Prószyński. Auto Koło Centrum. Ps. Zainteresowanych zapraszamy do wpółpracy , w tym do nowych pomysłów .Jesteśmy otwarci.Kontakt 602 259 590 , e-mail: biuro@ak-centrum.pl
Do Witols
Dodane przez Adam, w dniu 04.10.2019 r., godz. 11.50
Może przespałem niedzelną próbę, bo 19 załóg na bank nie było. Sam się zastanów co piszesz.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl