Dziś jest 08 maja 2024 r., imieniny Ilzy, Stanisława

Mazowiecki Bieg Norwidowski

(Zam: 30.09.2019 r., godz. 08.44)

Po raz dwunasty Bractwo Zabrodzkie wraz ze współorganizatorami zaprosiło na Mazowiecki Bieg Norwidowski odbywający się w rocznicę urodzin poety.

Bieg organizowany jest w miejscach związanych z wieszczem. Start jednej z tras został wyznaczony przy od dworku w Głuchach, gdzie artysta przyszedł na świat. Meta zlokalizowana była na terenie pałacu w Dębinkach. Dla dzieci punktem zbiórki była Szkoła Podstawowa im. C.K. Norwida w Dębinkach.
Patronat honorowy nad imprezą pełniła gmina Zabrodzie, która wspiera także inne inicjatywy Bractwa Zabrodzkiego.
Wręczenie nagród odbyło się na terenie pałacu w Dębinkach. W kategorii I (3-6 lat, bieg na 200 m) I miejsce zajęła Klaudia Bylak (Dębinki), II – Wiktoria Mikołajczyk (Adelin), III – Oliwia Mędrzycka (Zabrodzie) oraz I – Paweł Kozaczuk (Zabrodzie), II – Mateusz Sasin (Dębinki), III – Michał Pajorek (Zabrodzie). W kategorii II (7-9 lat, 500 m) I miejsce zajęła Judyta Karmiłowicz (Mostówka), II – Karolina Bylak (Dębinki), III – Barbara Warowna (Zabrodzie) oraz I – Karol Kosicki (Dębinki), II – Szymon Stasiak (Zabrodzie), III – Szymon Bulik (Głuchy). W kategorii III (10-12 lat, 1 000 m) I miejsce Lena Jaworska (Zabrodzie), II – Weronika Kamińska (Zabrodzie), III – Gabriela Eliasz (Słopsk) oraz I – Dominik Kosicki (Dębinki), II – Łukasz Adameczek (Dębinki), III – Tymoteusz Stańczak (Dębinki).
W kategorii IV (13-16 lat, 2000 m) była jedna zawodniczka – Aleksandra Kołodziejczyk (Obrąb), w kategorii chłopców I miejsce Marcel Mroczek (Dębinki), II – Kajetan Zastawny (Dębinki).
Kategoria V była przeznaczona dla zawodników w wieku 17 lat i dorosłych. Na 5 000 m wśród kobiet I miejsce zajęła Renata Koll (Zazdrość), II – Roksana Falbowska (Zazdrość), III – Magdalena Woźniewska-Działek (Warszawa). Wśród mężczyzn zwyciężył Marek Oleksiak (Chrzęsne), II – Dominik Bala (Zazdrość), III – Mateusz Bala (Zazdrość).
Wyniki odczytał prezes Bractwa Zabrodzkiego Arkadiusz Redlicki. Współorganizatorem imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Zabrodziu, Fundacja Museion Norwid i Starostwo Powiatowe w Wyszkowie. Organizację imprezy wsparła Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej”, a także ochotnicze straże pożarnej, Koło Gospodyń Wiejskich „Gajowianki”, policja.