Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2021 r., imieniny Mateusza, Miry

Protestują przeciwko budowie linii

(Zam: 25.07.2019 r., godz. 09.23)

Mieszkańcy gminy Zabrodzie nie chcą, by przez ich teren przebiegała linia elektroenergetyczna 400kV. Zebrali już ponad trzysta podpisów pod inicjatywą uchwałodawczą oprotestowującą tę inwestycję.

W budynku po szkole w Kicinach 24 lipca odbyło się spotkanie konsultacyjne, w którym wzięli udział m.in. przedstawiciele firmy Elfeko, która w ramach konsorcjum wygrała przetarg na budowę lini ogłoszony przez państwową spółkę Polskie Sieci Elektroenergetyczne.
Linia Stanisławów-Wyszków-Ostrołęka na terenie gminy Zabrodzie będzie przebiegać - przedstawiciele wykonawcy nie przewidują możliwości przesunięcia projektowanej linii poza gminę Zabrodzie, o co apelują mieszkańcy. Podczas środowego spotkania w Kicinach mieszkańcom przedstawiono trzy warianty przebiegu linii. Pierwszy i drugi zakłada przejście inwestycji przez Basinów, trzeci obejmuje Karolinów, Kiciny, Płatków, Podgać. Mieszkańcy protestują, bo boją się szkodliwości linii (m.in. oddziaływanie pola elektromagnetycznego, hałas) i twierdzą, że miejscami przechodzić ona będzie przez środek wsi.
Linia 400 kV Stanisławów-Ostrołęka znalazła się w tzw. specustawie energetycznej (ustawa o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych). Określa ona zasady i warunki przygotowania oraz realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych oraz źródła ich finansowania.
Wykonawca wyklucza, co również proponują mieszkańcy gminy Zabrodzie, poprowadzenie linii 400 kV wzdłuż drogi nr 50 lub wzdłuż dotychczasowej linii 220 kV, bo gęstość zabudowy w tym przebiegu jest większa niż w ramach proponowanych wariantów.
W gminie Wyszków linia przebiegać ma m.in. w okolicach Fidestu. Spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami ma się odbyć prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. O terminie będziemy informować.
***
Spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące budowy linii 400 kV odbędzie się 30 lipca o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Wyszkowie.
J.P.
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Wyszkowiaka”
Komentarze

co za ciemnogród
Dodane przez Adam, w dniu 25.07.2019 r., godz. 10.16
ludzie.... nie chcecie? ok, żyjcie przy świecach, trzymajcie jedzenie zasypane solą, żeby się nie popsuło, róbcie sobie teatrzyk cieni przy świecy zamiast telewizji i piszcie listy, które będą szły tygodniami, zamiast korzystać z internetu -.- postęp dla niektórych to za dużo jak widać, chcielibyśmy korzystać ze wszystkich dobrodziejstw technologii, ale jak coś ma przebiegać nie daleko? nie!! "Grażyna! trujom nas! promieniowanie! wyrośnie ci druga gymba! ja już twojej gadki znieść nie mogie, to z dwoma to cie zatłuke"
Nick
Dodane przez Nick, w dniu 25.07.2019 r., godz. 15.10
Adam jeżeli nie znasz tematu , nie udzielaj sie,a skpro uważasz ,że to bezpieczne to sam mieszkaj na tych terenach!
S
Dodane przez Żaden ciemnogród, w dniu 26.07.2019 r., godz. 12.17
Co to za argumenty? Każdy ma prawo bronić swojej własności i dorobku pokoleń. Jak można w XXI wieku wywlaszczac ludzi? Proszę poczytać jak bez wiedzy właścicieli odbierana jest im ziemia. Jak nawet nie są informowani, że ich dzięki przechodzą pod skarb państwa, tereny ogradzane noca
Dodane przez Hipokryzja, w dniu 26.07.2019 r., godz. 13.17
Dbacie o zdrowie, to nie śpijcie z tel komórkowymi na poduszce.
Dodane przez Do Adama, w dniu 26.07.2019 r., godz. 13.41
Ciemnogrod to soba przedstawiasz.Znajdz czas na nauke,zeby dowiedziec sie szkodliwosci tego co chca wpakowac ludziom wlasnie to,czy tez instalowane 5G,smiercionosne. Piszesz,trzeba isc z postepem,moze tak, ale madrze nie zachwycac sie i akceptowac cos o czym nie mamy pojecia,a jeszcze gorzej kiedy zabieramy glos na ten temat. Ludzie wybieraja wladza I ludzie maja decydujacy glos.
Dodane przez O tym samym w Tubie Wyszkowa, w dniu 28.07.2019 r., godz. 18.09
Czuję, że rozwalą nam wszystko i pójdą jak ci po budowie drogi S8. Wtedy też były tylko przytupywania i wiadomo kto skorzystał a gmina została ze zniszczonymi drogami i niczym. Nie pozwólcie nikomu z władz spotykać się z tymi ludźmi sam na sam.
Dodane przez jasio małolat, w dniu 29.07.2019 r., godz. 10.35
jeżeli uda wam się to zablokować to będzie oczywiście wasz sukces a jeżeli nie to przynajmniej nie dajcie się "wyrolować" na odszkodowaniach, które będą wam się należały. Art. 128 ust. 4 ustawy o gospodarce nieruchomościami tj. 1. zmianę warunków korzystania z nieruchomości; 2. zmianę przydatności użytkowej nieruchomości; 3. trwałe ograniczenie w sposobie korzystania z nieruchomości; 4. skutki spowodowane obowiązkiem udostępnienia nieruchomości w celu wykonania czynności związanych z konserwacją oraz usuwaniem awarii ciągów, przewodów i urządzeń, o których mowa w art. 124 ust. 1 ustawy. Każda nieruchomość musi być brana pod uwagę indywidualnie wg sposobu korzystania z nieruchomości a nie samej klasyfikacji gruntów w rejestrze.
Dodane przez Powiat, w dniu 30.07.2019 r., godz. 00.13
Łupnijcie ich na kasę. Niech chociaż w jednej gminie w powiecie żyje się dobrze. Szkoda, że te wasze władze takie beznadziejne i trzeba im palcem pokazywać co i jak.
Już wiadomo o co chodzi, na pewno nie o szkodliwość pola magn. :)
Dodane przez :), w dniu 31.07.2019 r., godz. 14.48
Jak na konto wpłynie parę złotych to problemu już nie będzie. Nawet pani Bartosiewicz liczy, że jej skapnie?
Dodane przez Zabrodziak 1, w dniu 01.08.2019 r., godz. 06.35
Kasa dla gminy i ludzi. DOBRZE ŻE NIE SĄ FRAJERAMI.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl