Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 maja 2020 r., imieniny Magdaleny, Urbana

Jak w bajce

(Zam: 10.05.2019 r., godz. 14.07)

Do 31 maja w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” można oglądać ekspozycję „Wystawa szyta na miarę, czyli gałgankowe inspiracje”. Pokazywane przedmioty wykonali uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie.

Wchodząc na wystawę można poczuć się jak w bajce - mnóstwo kolorów, zabawek, obrazków inspirowanych światem przyrody. Prace wykonali uczniowie mający wiedzę z zakresu szycia ręcznego i uczestniczący w warsztatach krawieckich realizowanych w klasach przysposabiających do pracy. Zajęcia pozwalały utrwalić umiejętności, a jednocześnie były pretekstem do poznania świata roślin i zwierząt. We wstępie do wystawy nauczycielki Joanna Niemczyk, Marzena Szulc, Anna Wojtaszek piszą „Tematyka wystawy jest tak zróżnicowana i rozległa jak roślinność w dorzeczu Amazonki. Centum naszej ekspozycji zajęły elementy scenografii do szkolnych przedstawień, które wyszły spod nauczycielskiej ręki i wiekowej maszyny marki Łucznik. Dominującą grupę stanowią ssaki, z wyraźną przewagą zwierząt futerkowych, zarówno tych dzikich jak i domowych. Nie brakuje owadów, ptaków, ryb, prehistorycznych stworzeń, szponiastych gadów oraz bliżej niezidentyfikowanych istot o nieznanej genealogii. Najmniejszą reprezentację tworzą ssaki z rzędu naczelnych, kilkanaście figurek postaci ludzkich, zachwycających ubiorem z elementami ludowego folkloru, charakterystycznymi dla różnych kontynentów. Eksponaty cechuje duże zróżnicowanie pod względem wykonania, ale wszystkie prace świadczą o wielkim zaangażowaniu i niezwykłej wrażliwości twórczej autorów.”.
J.P.
Komentarze

Dodane przez Rodzic, w dniu 11.05.2019 r., godz. 16.53
Brawo dla Ośrodka, dyrekcji, nauczycieli a przede wszystkim dla dzieci. Coś widzę, że po mału placówka towarem eksportowym się robi. Wizyty w Pałacu Prezydenckim, telewizja oby tylko ktoś nie zazdrościl.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl