Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 maja 2020 r., imieniny Magdaleny, Urbana

Przemaszerowali wielbiciele książek

(Zam: 09.05.2019 r., godz. 13.20)

Miejska biblioteka na co dzień zachęca do czytania, ale raz w roku robi to w sposób szczególny - organizując Paradę Moli Książkowych.

Tegoroczna parada była dziewiątym tego typu wydarzeniem odbywającym się w ramach Tygodnia Bibliotek. Była też okazją do świętowania 70-lecia wyszkowskiej książnicy, stąd uczestnicy marszu nieśli balony z tą liczbą. Wśród nich były dzieci, młodzież, przedstawiciele przedszkoli, szkół, bibliotek z całego powiatu. Spotkali się przy ul. Sowińskiego naprzeciwko budynku biblioteki. Witali ich tam pracownicy biblioteki z dyrektor Małgorzatą Ślesik-Nasiadko na czele, a także zastępca burmistrza Aneta Kowalewska.
- Macie piękną pracę, pracujecie wśród przyjaciół, bo przecież książki to nasi najlepsi przyjaciele - wiceburmistrz zwróciła się do bibliotekarzy.
Swoje słowa skierowała też do młodych miłośników książek.
- Kiedy czytamy nową książkę zyskujemy nowego przyjaciela. A kiedy czytamy tę, którą dobrze znamy, to tak, jakbyśmy wracali do starego przyjaciela - stwierdziła. - Miałam to wielkie szczęście, że kiedy byłam dzieckiem rodzice bardzo dużo mi czytali. Dzięki temu pokochałam czytanie. Teraz ja staram się czytać swoim dzieciom, by zaszczepić w nich miłość do czytania. Zachęcam was, byście namawiali swoich rodziców do wspólnego czytania. To nie tylko fantastyczna przygoda, ale też wymierne korzyści. Cieszę się, że ta parada z roku na rok jest coraz piękniejsza i większa, coraz bardziej promuje czytanie. Zachęcam, by zaprzyjaźniać się z książką.
Skandując proczytelnicze hasła uczestnicy parady przeszli ulicami Wyszkowa. Nad ich bezpieczeństwem czuwali wyszkowscy policjanci oraz straż miejska.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl