Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 maja 2020 r., imieniny Magdaleny, Urbana

Jesteśmy dumni, że mamy taką bibliotekę

(Zam: 09.05.2019 r., godz. 08.57)

Z okazji Dnia Bibliotekarza i 70. urodzin miejskiej biblioteki odbył się koncert najpiękniejszych utworów musicalowych.

Trwa ogólnopolski Tydzień Bibliotek, a jednym z jego akcentów było środowe spotkanie w sali im. prof. Ludwika Maciąga, gdzie na co dzień odbywają się spotkania literackie, wystawy i in.
- Wyszkowska książnica służy już 70 lat. Kłaniam się wszystkim pracownikom, którzy całym sercem są oddani sprawie bibliotekarskiej - rozpoczęła dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie Małgorzata Ślesik-Nasiadko. - Witam wszystkich, którzy czytają książki, korzystają z naszej oferty edukacyjnej, którzy wspierają nas.
Na jubileuszu gościli m.in. burmistrz Grzegorz Nowosielski, starosta Jerzy Żukowski, wicestarosta Leszek Marszał, przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska, naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego Edyta Wittich, ks. Roman Karaś, była dyrektor Ewa Ciunkiewicz, emerytowani i obecni pracownicy biblioteki oraz innych bibliotek w powiecie. Było też liczne grono czytelników oraz osób uczestniczących w wydarzeniach, spotkaniach, wyjazdach organizowanych przez placówkę.
- Czytelnictwo to obecnie bardzo trudny „rynek”, bo mamy konkurencję krótkich informacji, filmów, mediów społecznościowych itp. Zapewne trudno jest młode osoby zachęcić do tego, by sięgnęły pod druk, zaczęły uruchamiać swoją wyobraźnię. Ale jeśli już to się uda, okazuje się, że czytanie książek jest o wiele ciekawsze, bogatsze, rozwijające - stwierdził burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Gratuluję bibliotece, pracownikom i dyrekcji, dziękuję za wielką kreatywność w propagowaniu czytelnictwa w rozmaitych ciekawych formach, za organizowane wycieczki, koncerty, wystawy i inne interesujące, poważne, czasami śmieszne, pouczające przedsięwzięcia. Jesteśmy dumni, że mamy taką bibliotekę - dodał. - Życzę jeszcze wielu lat tak wspaniałego funkcjonowania, wielu kreatywnych pomysłów. Będziemy was wspierać, by nasza miejsko-powiatowa biblioteka była kuźnicą kultury w gminie, powiecie, a może i w regionie.
- Miło było znaleźć siebie na zdjęciu w kronice jako małą dziewczynkę - czytelniczkę tej biblioteki. Do dziś jestem stałym waszym czytelnikiem - podkreśliła Elżbieta Piórkowska również gratulująca jubileuszu.
Życzenia i gratulacje skierowali do dyrektor i pracowników biblioteki także inni goście, przedstawiciele instytucji, czytelnicy.
Z kolei burmistrz wręczył wyróżnienia pracownikom biblioteki. Otrzymali je: Urszula Piątek, Urszula Sieńkowska, Maria Kulesza-Dzierzęcka, Renata Powichrowska, Ewa Ciok, Krystyna Małgorzata Kaput, Bożena Młynarska, Halina Kwiatkowska, Jadwiga Przedpełska, Agnieszka Rychlicka, Marzena Gębala, Ewa Roguszewska, Beata Bryl, Monika Siulkowska, Katarzyna Słowikowska, Danuta Dziewulska, Mirosław Powierza, Łukasz Obrębski, Norbert Dąbkowski, Paulina Biernacka, Kamila Wasilewska, Marta Kałek.
W drugiej części uroczystości wystąpił wokalista, śpiewak operowy, aktor musicalowy, pedagog Marcin Wortmann, któremu na scenie towarzyszyła równie utalentowana wokalistka Kaja Mianowana i pianista Kuba Matuszczyk. Wykonali utwory z takich musicali jak „My fair lady”, „West side story”, „Miss Saigon”, „Upiór w operze”. Oklaskiwani artyści po namowach publiczności wystąpili na bis. To muzyczne spotkanie zakończyło się zaproszeniem do słuchania musicali i odwiedzenia m.in. Opery i Filharmonii Podlaskiej, w której Kaja Mianowana gra w musicalu wszech czasów „Upiór w operze”.
Spotkanie zakończyło się wspólnymi pogawędkami przy urodzinowym torcie.
J.P.
  • fot. biblioteka

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 09.05.2019 r., godz. 09.48
Gratulacje dla pani Małgorzaty Ślesik- Nasiadko, to nadal symbol elegancji, inteligencji i piękna. Dodatkowo doświadczenie osobiste dostarczyło Jej jeszcze więcej mocy i energii, które pewnie zaowocuje nowymi pomysłami i projektami. Mało jest w Wyszkowie osób z klasą, dlatego wielkie ukłony dla pani Małgosi. Znajdą się malkontenci i krytycy, nie ma jednak róży bez kolców i Piękno przebijające wynagradza wszystko.
Najlepsze życzenia!!!
Dodane przez Kargul, w dniu 09.05.2019 r., godz. 22.09
Pani Małgosiu! Dzięki Pani i Zespołowi jesteście prawdziwą perełką i ostoją fajnych inicjatyw i działalności kulturalnej w naszej małej społeczności. Dużo wytrwałości i entuzjazmu działania na dalsze lata. Prośba - jest nieźle, ale ... jak najmniej skojarzeń z polityką.
Dodane przez gość, w dniu 10.05.2019 r., godz. 09.41
Masz rację Kargul, im mniej Nowosielskiego, Piórkowskiej czy wiceburmistrz tym lepiej dla kultury i sztuki, więcej wernisaży, wieczorów z poezją, muzyką folkową i historią lokalną.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl