Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 marca 2021 r., imieniny Maryny, Tycjana

Spotkanie z prof. T. Nałęczem
Doradca prezydenta 20 marca w Wyszkowie wygłosi wykład

(Zam: 08.03.2014 r., godz. 20.00)
Wybitny historyk, prof. Tomasz Nałęcz 20 marca przyjedzie do Wyszkowa na zaproszenie burmistrza Grzegorza Nowosielskiego oraz wyszkowskiego oddziału Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego. Jego wizyta będzie miała związek z przypadającą w tym roku setną rocznicą utworzenia Legionów Polskich.
O godz. 11.00 w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbędzie się spotkanie, podczas którego prof. T. Nałęcz wygłosi okolicznościowy wykład. Jako historyk specjalizuje się on w badaniu walk o niepodległość i dziejów II Rzeczpospolitej. Jest autorem publikacji naukowych poświęconych Józefowi Piłsudskiemu, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku.
J.P.
Na podstawie informacji z Urzędu Miejskiego w Wyszkowie

Foto
Prof. Tomasz Nałęcz bywał już w Wyszkowie. Na zdjęciu w 2011 r. podczas uroczystości nadania rondu na ul. Serockiej imienia gen. Stanisława Nałęcz-Komornickiego
fot. arch.

Komentarze

inny punkt widzenia
Dodane przez ROMEK, w dniu 07.03.2014 r., godz. 14.42
Nowosielski komucha zaprasza - chyba już tylko komuchy będą na niego głosować ...
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 07.03.2014 r., godz. 16.49
Jaki burmistrz tacy goście.
Gazowana Nałęczowianka
Dodane przez Ala, w dniu 08.03.2014 r., godz. 12.41
A co można usłyszeć od tego czerwonego raba - b. członka Biura Politycznego PZPR, na temat Piłsudskiego? Przecież ten ruski rab po zamachu smoleńskim ogłosił, że nie ma takiej ofiary jakiej nie należałoby ponieść na ołtarzu przyjaźni polsko-rosyjskiej. A mówił o wypadku w ruchu lotniczym. Ten komuch dobrze wie co się stało. Nałęcz jesteś kolaborantem z PZPR, znanym z tego, że zawsze z entuzjazmem rzucasz się na szyję WYGRANYM. I nie ważne jest czy te szyje są brudne, czyste, pod krawatem czy bez. To sobie wyszkowscy Piłsudczycy wybrali prelegenta :)
Do gazowanej Nałęczowianki
Dodane przez observer, w dniu 10.03.2014 r., godz. 13.59
Chyba Ci bąbelki trochę uderzyły do głowy. Tomasz Nałęcz co prawda był członkiem PZPR (jak np. obecni członkowie PiS Wojciech Jasiński, Maciej Łopiński, Karol Karski) ale nigdy nie był członkiem Biura Politycznego KC PZPR. Także - jeśli już - to jest takim samym kolaborantem jak inni wyżej wymienieni i niewymienieni a będący wczesniej w PiS.
do observera
Dodane przez nie nawrócony, w dniu 10.03.2014 r., godz. 20.02
Ale Jasiński,Łopiński i Karski "się nawrócili" a Nałęcz jak był komuchem tak jest komuchem
Poparcie dla Gazowanej
Dodane przez Rybles, w dniu 15.03.2014 r., godz. 08.35
Chyba pójde na spotkanie i zapytam - jak teraz ekspert od Piłsudskiego ocenia fakt że przed 90 rokiem nie mozna było obchodzic "cudu nad Wisła" a jak ktoś wspomniał o Katyniu to .....klopoty, chciałem napisać czapa.. a jak dliby mi zapytac powtórnie to - dlaczego janukowicz wydający rozkaz strzelania do wlasnych rodaków jest BEE, a Jaruzelski majacy krew na rekach w 68, 70 i 81 CACY?? Takie Komuchy jak on powinni sie wstydzić swojej przeszlości a nie wystepowac w TV i udawac ekspertów od demokracji.. Tak samo Miller Oleksy, Kwachu, Koziej i pozostali
Zadna ofiara nie jest zbyt wielka
Dodane przez RYBLES, w dniu 15.03.2014 r., godz. 12.04
w imie polepszenia stosunków z Rosja. to jego slowa po Smoleńsku
Nałęcz pakuj się, brawo Piłsudczycy, gdzie wasz honor?
Dodane przez Sprzedajni, w dniu 16.03.2014 r., godz. 09.26
Kiedy trzy lata temu opublikowano raport MAK o katastrofie smoleńskiej, premier Donald Tusk szusował na nartach. Jednym z polityków, który wówczas zaatakował PiS za krytykę rosyjskiego raportu, był doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego prof. Tomasz Nałęcz. Ten sam, który ogłosił: "Nie ma takiej ofiary, której nie warto złożyć, aby spotkać się z Putinem". Profesor Nałęcz oskarżył PiS o "odgrywanie głównej roli w rosyjskim scenariuszu", przekonany, jakoby to "Moskwa poszczuła PiS na polski rząd". Dla Nałęcza i "Wyborczej" Jarosław Kaczyński i jego partia stali się rzecznikiem interesów Putina w Polsce. Ta niedorzeczność najlepiej oddaje ogrom dezinformacji i manipulacji w Polsce po 10 kwietnia 2010 roku.
Smierć jest najlepszym sposobem usuniecia
Dodane przez RYBLES, w dniu 16.03.2014 r., godz. 17.39
legalnie wybranego prezydenta! to mu sie wypsło na konferencji ntydzień temu????

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl