Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 grudnia 2024 r., imieniny Sławomiry, Wiktorii



Na cześć bohaterów
Różne środowiska społeczne, samorządowe, polityczne, a także mieszkańcy Wyszkowa uczcili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

(Zam: 02.08.2017 r., godz. 11.52)

W tym roku w ramach obchodów uczniowie Zespołu Szkół w Wyszkowie wraz z wychowawcami przygotowali wiązankę pieśni patriotycznych i zaprosili zebranych do wspólnego śpiewania. Na placu u zbiegu ulic Pułtuskiej i Sowińskiego od godz. 16.00 trwał koncert młodzieży, która na tę okoliczność zorganizowała także wystawę, rozdawała biało-czerwone wstążki i teksty piosenek. Gmina Wyszków przygotowała również koncert pieśni z Powstania Warszawskiego. Na akordeonie zagrał Włodzimierz Trzeciak, zaśpiewali Andrzej Wiśniewski oraz Wiktor Szymonowicz.
Najbardziej podniosłą chwilą było wybicie godz. 17.00 – zawyły syreny, uczestnicy uroczystości, przechodnie, kierowcy zatrzymali się, by w milczeniu oddać hołd powstańcom. Kibice Bugu Wyszków jak co roku na pobliskim rondzie odpalili race. Po hymnie państwowym delegacje złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem Gloria Victis. Wśród nich byli reprezentanci samorządu gminy Wyszków, samorządu powiatowego, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Ligi Morskiej i Rzecznej, Związku Piłsudczyków, klubu Bugu Wyszków i jego kibiców, środowiska prawicowe, harcerze, mieszkańcy.
Po zakończeniu koncertu, który kontynuowano po godz. 17.00, głos zabrał Marek Głowacki, który przemawiał w imieniu Klubu Gazety Polskiej, Prawa i Sprawiedliwości, związku „Solidarność” huty szkła, „Solidarności” nauczycielskiej, Stowarzyszenia Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej, a także Stowarzyszenia Żołnierzy AK, czyli środowisk, które wspólnie uhonorowały powstańców składając kwiaty i znicze. Jak wspomniał, obchody rocznicy wybuchu powstania zainicjowało kilka lat temu środowisko PiS.
- Dziś trzeba oddać hołd bohaterom i wspaniale, że to potrafimy robić, wspaniale to nam dziś wspólnie wyszło – zaznaczył. – Kiedy czyta się o żołnierzach AK, powstańcach, ogląda się filmy, kiedy patrzy się na zdjęcia tych młodych ludzi z pierwszego dnia walk, to widzi się ich uśmiechniętych, radosnych, liczących na zwycięstwo. Na późniejszych zdjęciach jest coraz większe zmęczenie, gorycz. Kiedy się o tym myśli, patrzy na tych młodych chłopców, zastanawiamy się, co ich łączyło. Zawsze można powiedzieć, że to przyjaźń, koleżeństwo, ale to, co łączyło wszystkich, to patriotyzm i wola niepodległości – podkreślił. – To jest najważniejsze przesłanie, które płynie na dzisiaj od tych żołnierzy. Oni określili je jednoznacznie, a dziś próbuje się je rozmywać mówiąc, że patriotyzm to zbieranie psich kupek albo płacenie podatków. To nie jest patriotyzm, tamci żołnierze określali go jednoznacznie jako walkę o swoją ojczyznę, poświęcenie dla niej, szacunek dla tradycji i historii. To jest przesłanie aktualne do dzisiaj. To samo jest z niepodległością – często słyszymy, że jest niemodna, nikomu niepotrzebna. To nieprawda, bez niepodległości nie będziemy prawdziwie wolni, nie będziemy decydować o sobie. To przesłanie płynące z serc powstańców powinniśmy zapamiętać wszyscy, ono będzie aktualne zawsze.
J.P.
Zapraszamy też do oglądania zdjęć na naszym profilu na Facebooku www.facebook.com/wyszkowiak


















































































Komentarze

Dodane przez Aleksander, w dniu 02.08.2017 r., godz. 21.28
"Gazeta Polska" nie powinna się tak nazywać.Nie zasługuje na taki tytuł...Bardzo mi się to nie podoba....Jedna fanatyczna opcja polityczna nie może być pod nazwą domu wszystkich polaków....Poglądy G.P. popiera nieznaczny procent polaków.
milczanie jest złotem
Dodane przez Rodzic, w dniu 03.08.2017 r., godz. 08.16
Szanowny Panie Marku Głowacki biorąc pod uwagę charakter uroczystości, w jej programie podobno nie przewidziano przemówień. Zaplanowano patriotyczne występy dzieci i młodzieży (z udziałem m.in. mojego syna) a Pan nie mógł wytrzymać i musiał zabrać głos. Dla niektórych mikrofon pod pomnikami jest silniejszy niż spędzenie czasu w chwilach refleksji i zadumy. Jestem tym zdegustowana. To nawet nasza lokalna władza uznała za słuszne kontemplację. A to, o czym Pan mówił pozostawiam bez komentarza. "O psich kupkach?" Naprawdę?? Powinien Pan się chociaż przygotować... Ogólnie bardzo podobały mi się uroczystości, co roku sobie takich życzę, ale końcówka to była nie do zaakceptowania. Życzę rozwagi. Pozdrawiam.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.08.2017 r., godz. 12.16
Traktowanie Polaków z małej litery nie najlepiej o tobie świadczy, Aleksandrze. Nie widzę w Wyszkowie aby członkowie klubu GP włączali się w protesty czy robią awantury, najwyżej organizują spotkania i włączają się w pozytywne akcje. Na tej uroczystości, ponad podziałami, wraz z lewicową władzą Wyszkowa, czcili bohaterów Powstania Warszawskiego. Podobnie z kibicami Bugu Wyszków, można o nich mieć różne zdania ale podczas tej uroczystości zachowują się wspaniale i urozmaicają te uroczystości. Pamiętam jak rok temu zablokowali rondo i wstrzymali ruch a wielu kierowców nie chciało się zatrzymać. Ta uroczystość coraz bardziej się rozwija, liczę, że jeszcze fajniej będzie wyglądała za czasów władzy prawicowej w Wyszkowie, która w dużej sile i razem była reprezentowana chociażby podczas składania wieńców i wiązanek. Władza Nowosielskiego i Mroza wyglądała bardzo wyobcowana od społeczeństwa, mieli swoje krzesełka i siedzieli jak na akademii. To nie jest jednak wielkie zaskoczenie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.08.2017 r., godz. 18.14
Na początek mała uwaga. Nie tak dawno, ale chodzi mi o III RP powstańcy spotykali się z obojętnością władzy. Przełomu dokonał św. pamięci Lech Kaczyński. Nadał uroczystościom obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego odpowiednią rangę i błyskawicznie doprowadził do powstania Muzeum Powstania Warszawskiego. Wcześniej, ale po 89 roku komunistyczno-liberalna klika m.in. towarzysz Święcicki (kiedyś PZPR dziś PO ) nie znajdywali nigdy czasu, pieniędzy i w ogóle niczego na ten cel. Zajmowali się reprywatyzacją kamienic. Kiedy prezydentem Warszawy został Lech Kaczyński znalazły się pieniądze, znalazł się czas i ludzie, którzy dokonali zmiany. Przypominam, że Muzeum Powstania Warszawskiego powstało w 2004 roku, a więc po 15 latach istnienia „wolnej Polski”. Można ? Można, trzeba jednak wybrać właściwych ludzi. A jeżeli chodzi o Wyszków – jeszcze kilka lat temu pod pomnikiem Gloria Victis 1 sierpnia o godz. 17 wiązanki składała jedynie delegacja wyszkowskiego Prawa i Sprawiedliwości. Później dołączyły inne podmioty społeczne, a na koniec nasza lokalna władza. Jak to się ładnie rozwinęło.
Dodane przez do rodzica, w dniu 03.08.2017 r., godz. 19.24
Mnie ta fraza też nie przypadła do gustu ale też nie należy tego wyrywać z kontekstu. Głowacki miej więcej powiedział tak, dla jednych patriotyzmem jest zbieranie psich kupek ,jednak powstańcy pokazali nam na czym polega patriotyzm - na oddaniu nawet życia za swoją ojczyznę, Polskę. Mi nie zależało na przemowach bo w takiej gorączce, półtorej godziny, ale prowadzący w kilku żołnierskich słowach mógł opowiedzieć o powstaniu, zamiast spędu młodzieży ze szkoły, którzy śpiewali strasznie fałszując. Dwóch panów mogło więcej w to konto.
Dodane przez Aleksander, w dniu 03.08.2017 r., godz. 21.40
Traktowanie z małej litery polaków zwolenników Pis i "gazety polskiej" jest zamierzone i nie jest błędem ortograficznym....Nie macie żadnych szans w przyszłości....Jesteście totalnymi zerami przyklejonymi do tradycji i zwyczajów Polaków.Potwierdzam....Wasza gazeta nie jest Polska.Siejecie ferment,nienawiść,rewanżyzm,zło,arogancję
do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 03.08.2017 r., godz. 22.16
O POWSTANIU WARSZAWSKIM MÓWIŁO SIĘ W MEDIACH OD NIEPAMIĘTNYCH CZASÓW !!!! Gdzie Ty facet żyłeś ??? .GŁOWACKI NIE KŁAM.....Muzeum to pamiątki a te łatwiej zgromadzić po bohaterach,którzy odeszli....Żyjący za nic nie oddaliby pamiątek,relikwi z czasów młodości i walki....Między innymi dlatego muzeum powstało tak póżno....Swoją drogą dziwne dlaczego powstaniec Rajmund Kaczyński otrzymał zaraz po wojnie willę na Żoliborzu a synowie role w filmie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.08.2017 r., godz. 19.04
Myślę, że nie sposób przy okazji rozmowy o Powstaniu Warszawskim nie przypomnieć losów powstańców w tzw. PRLu, czyli Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej – polskiej tylko z nazwy, w rzeczywistości antypolskiej. Spotykały ich skrytobójcze morderstwa i morderstwa sądowe – wyroki wydawał m.in. dzisiejszy zwolennik KODu, Stefan Michnik, przyrodni brat pierwszego oszusta III RP. Byli katowani, torturowani, więzieni i prześladowani w najbardziej okrutny sposób. Ci, co przeżyli byli prześladowani i inwigilowani do końca życia. Nazywano ich zaplutymi karłami reakcji i faszystami. Dziś jest to wszystko spisane, są na ten temat zarówno obszerne opracowania naukowe, książki, wspomnienia, filmy i każdy, kogo to obchodzi może sam się przekonać o zbrodniczych działaniach tzw. władzy ludowej, szczególnie w latach 1944-1956. To, że ich pogrobowcy i kontynuatorzy wychodzą dziś na ulicę i domagają się wysokich, nienależnych emerytur to po prostu kpiny z Polski. Stopniowa dekomunizacja jednak postępuje i będzie postępować. W mojej ocenie zbyt wolno, ale lepiej wolno niż wcale.
do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 04.08.2017 r., godz. 21.21
Niech mi ktoś powie,że to nieprawda....W projektach nowych paszportów ma zostać umieszczony wizerunek Ostrej Bramy z państwa Litwy i cmentarz Orląt z państwa Ukrainy.To co wyczyniają pisowcy nieda się sklasyfikować w kategoriach kwurwi..a
Pis to nienawiść,zło,niekompetencje
Dodane przez Aleksander, w dniu 05.08.2017 r., godz. 21.08
Panie Głowacki.W PRL-u żyło się skromnie ale nie było tak źle.Demonizujesz Waść ten okres,którego osobiście jako "pełnolatek" nie przeżyłeś.....Budowali Nam mieszkania w blokach za dwie trzy pensje miesięczne !!! Nikt głodny nie chodził a 500 z plusem nie było potrzebne bo były darmowe przedszkola i szkoły łącznie z wyższymi.Wszyscy mieli pracę....PZPR zabiegała o sympatię Narodu i Narodu nie obrażała tak jak obecnie twój przełożony kaczyński.Po katastrofie Smoleńskiej,która była totalną "marmoladą ciał" wyżywacie się na Tusku i PO.Gdybyście wtedy byli u władzy,nic innego byście nie zrobili bo wchodził czynnik zniecierpliwienia i szybkiego pochowania ciał ofiar...Logiczni Polacy NIGDY Wam nie zapomną dobijania po latach.
Dodane przez Aleksander, w dniu 05.08.2017 r., godz. 21.47
Niech ktoś zaprzeczy.Wybito medal z nazwiskiem "bohatera" Pisu-misiewicza ???????? Ile on ma lat i dlaczego dostał ??.. Skala kwu..wienia się skończyła
Dodane przez Anonim, w dniu 05.08.2017 r., godz. 23.58
Głowacki !! Zapomniałeś o Piotrowiczu !! Prokurator ze stanu tfuuu wojennego z Wami ??????????????????????
bez tytułu
Dodane przez laki, w dniu 06.08.2017 r., godz. 11.24
Znowu nadaje wyznawca "lwowskiego żula"
Dodane przez Buhahahahaha, w dniu 07.08.2017 r., godz. 09.41
Oglądałem TVP Info i program "Woronicza 17" a w nim taśmy z restauracji "Sowa i przyjaciele" Bezcenna mina Halickiego i jego uśmiech rozpaczy gdy z taśm płynie, że Halicki jest debilem. Kto to powiedział, ano jego kumple, minister MSZ Sikorski i peowicz, prezes PKN Orlen, Krawiec. Aleksandrze Eychler, każdym komentarzem zaorujesz siebie. Czy ty wiesz co w rozmowach np. Mroza z Siekierskim mówi się o tobie albo np. o Pękulu. Widać też jak wielkie jest przywiązanie do gadżetów, zegarka za 10 tysięcy EURO, które Sikorski uważa za tani. Ważniejsza jest skóra, fura i komóra a nie dobro Polski.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.08.2017 r., godz. 12.28
PIS TO TAKI GAD,KTÓRY ŹLE RZĄDZI I "HISTORYZUJE".Panie Głowacki !! Interesuje Nas teraźniejszość a tu nie macie się czym popisać.Wizerunek Pis jest fa-ta-lny
do Anonim (ten wyżej)
Dodane przez laki, w dniu 07.08.2017 r., godz. 15.55
wpis na poziomie lwowskiego żula
Seledynowy na przepustce 12.28
Dodane przez Alek, w dniu 08.08.2017 r., godz. 00.20
POziom komentarzy jak wczesniej ktos nazwal,lwowskiego zula do tego z nie dysPOzycja zdrowotna z jej tyPOwymi objawami. Ide o zaklad,ze nigdy nie uda mu sie napisac cos sensownego,gdzie trzeba wlaczyc myslenie. Zakres funkcji mozgu,obejmuje tylko zaprogramowane zlecenia. Biedny,osamotniony seledynowy dozorca.
Trochę wspomnień.
Dodane przez Edward, w dniu 08.08.2017 r., godz. 08.41
Nie wiem po ile lat mają Szanowni Komentatorzy. Ja mam siedemdziesiąt i pochodzę z rodziny gdzie Patriotyzm zawsze był stawiany na pierwszym miejscu wśród wartości człowieka. Od zawsze interesowałem się historią i wiem ze w latach mojego dzieciństwa w szkołach nie mówiło się o Powstaniu Warszawskim. Może czasem jako zryw "zaplutych karłów reakcji". Pamiętam jak czytałem książkę "Zośka i Parasol" wydana po polsku w Londynie i przemycona do Polski. Osoba dorosła która była właścicielem tej książki prosiła aby nikt nie dowiedział się co czytam i skąd to mam bo to bardzo niebezpieczne a w Łomży w siedzibie UB przy ulicy Nowogrodzkiej za taką lekturę siedzi dużo ludzi. Komentatorzy gloryfikujący ustrój słusznie miniony może warto jednak się trochę zastanowić nad tym co posiadamy bo nie zawsze tak było.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta