Edukacja dla dobra klimatu
(Zam: 06.04.2022 r., godz. 15.43)-
Prezes PWiK Daniel Bogdan i burmistrz Grzegorz Nowosielski
Projekt „Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków w Wyszkowie” jest realizowany dzięki 5 mln zł dotacji przyznanej przez Islandię, Liechtenstein, Norwegię w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
- To bardzo ważny projekt dla Wyszkowa, jego przyszłości i mieszkańców. Chcielibyśmy, żeby kolejne pokolenia znały środowisko takim, jakim my go znamy - podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski, który wraz z prezesem PWiK Danielem Bogdanem 6 kwietnia zaprezentował wybrane założenia projektu. - Wśród czterech obszarów objętych programem jest obszar niebieskiej infrastruktury, stąd naturalnym było zaproszenie do do współpracy naszego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji - dodał.
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na terenie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Komunalnej prezes Daniel Bogdan zaprezentował działania, które zrealizuje kierowana przez niego spółka.
- Nasze działania skupią się na edukacji dotyczącej wody i korzystania z niej - podkreślił.
PWiK zaplanowało m.in. dni otwarte (16-20 maja, gminny). Uczniowie gminnych szkół podstawowych będą mieli szansę poznać pracę PWiK, dowiedzieć się, skąd się bierze woda, jak z niej korzystać racjonalnie. Odbędzie się konkurs na hasło promujące wodę. Działania edukacyjne spółka przeprowadzi także wśród przedszkolaków.
- Będziemy starali wyrabiać wśród dzieci nawyki, by oszczędzały wodę, racjonalnie korzystały z tego dobra - podkreślił prezes Daniel Bogdan.
W ramach imprezy plenerowej 19 czerwca PWiK będzie miało swoje stanowisko prezentując swoją pracę, edukując, jak żyć ekologicznie.
- Chcemy nauczyć oszczędzania zasobów, które mamy. Wdaje się, oczywiste, że woda leci z kranu, ale musimy o ten zasób dbać - podkreśliła kierownik zespołu projektowego Żaneta Kozak. - Pijmy wodę z kranu, nie przyczyniajmy się do wytwarzania plastiku. Zasoby środowiska nie są dane raz na zawsze. Projekt poświęcony jest kwestiom przeciwdziałania zmianom klimatu, w nim wskazujemy, co zrobić, by zatrzymać negatywny wpływ na środowisko - dodała. - Chodzi o edukację, uświadamianie społeczeństwa, co dzieje się z naszym klimatem, jak sami na to wpływamy, jak nasze codzienne wybory przekładają się na zmiany. Dobrze, że w ramach projektu powstanie infrastruktura, ale jak nie zmienimy podejścia, myślenia, to niekorzystne zmiany w klimacie będą się pogłębiały.
- Każda zmiana zaczyna się najpierw od zmiany myślenia, mentalności, za tym idą dalsze działania - podkreślił burmistrz,
J.P.
Komentarze
Dodane przez Anonim, w dniu 06.04.2022 r., godz. 16.25
Hahaha
Hahaha
Napisz komentarz
- Komentarze naruszające netykietę nie będą publikowane.
- Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. nie będą publikowane.
- Za treść komentarza odpowiada jego autor.
- Regulamin komentowania w serwisie wyszkowiak.pl