Bug Nature Festival - nowe trzydniowe wydarzenie w Wyszkowie
(Zam: 16.03.2022 r., godz. 16.35)Big Nature Festiwal organizuje gmina Wyszków wraz z Wyszkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Wyszkowskim Ośrodkiem Kultury i Sportu.
W programie:
16 lipca
Turniej Siatkówki Plażowej
Joga
Plantacja Ironii
Maryla Modzelan
Kaśka Sochacka
23 lipca
Supy na rzece
Pysh Filip Abramczyk
KAMP!
30 lipca
Turniej streetball
Fabster & Richard Jones
Kękę
W środę 16 marca przedstawiciele organizatorów podczas konferencji prasowej w WOK „Hutnik” zaprezentowali szczegóły wydarzenia oraz jego oficjalny zwiastun filmowy.
- Synergia sportu, muzyki, rekreacji, kontaktu z naturą, wydarzenie promujące Wyszków i rzekę Bug - tak festiwal opisał burmistrz Grzegorz Nowosielski.
- To nowe wydarzenie gminy Wyszków, różne rodzaje muzyki - połączenie tzw. lokalsów, czyli artystów pochodzących z Wyszkowa z gwiazdami ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej sceny muzycznej - podkreśliła naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego Edyta Wittich. - Do tego odbędą się wydarzenia rekreacyjne połączone z charakterem muzyki. To wszystko w pięknym, zabytkowym parku nad rzeką Bug - dodała. - Chcemy zachęcać młode pokolenie do aktywnego trybu życia, by jak najwiecej czasu spędzało w otoczeniu przyrody.
16 lipca - ma królować pop alternatywny. Przed koncertami WOSiR zorganizuje turniej siatkówki plażowej, w parku zajęcia jogi. Na scenie pojawią się lokalni artyści - Plantacja Ironii (Ernest Matliński, Michał Kosmala, Piotr Lewandowski i goście).
- Plantacja Ironii to współpraca kilku wyszkowskich artystów. Główni założyciele to Michał Kosmala, który jest autorem płyty „Modlitwy” emitowanej w Radiu Kampus, Ertnest Matliński gitarzysta zespołu Forever Freedom. Ja pracuję nad trzecią płytą fortepianową - podkreślił Piotr Lewandowski. - Założyliśmy zespół, bo pisaliśmy wiele utworów do szuflady, z myślą o zagraniu ich kiedyś z zespołem - dodał. - Będą goście z szerokim instrumentarium - akordeon, skrzypce, instrumenty szkockie, ludowe. Nasza muzyka będzie na pograniczu rocka alternatywnego i muzyki folkowej alternatywnej.
Tego dnia wystąpi utalentowana wyszkowianka Maryla Modzelan (ostatnio wystąpiła z Dodą podczas koncertu akustycznego w Radiu Zet).
Gwiazdą będzie Kaśka Sochacka.
- To gwiazda wyjątkowa. Zeszły rok zdecydowanie należał do niej. W tym roku weźmie udział w wielkich projektach muzycznych - podkreśliła Edyta Wittich.
23 lipca to dzień muzyki elektronicznej, wcześniej będzie można spróbować swoich sił na supach na rzece.
Na scenie wystąpią Pysch, czyli Filip Abramczyk i zespół KAMP!.
30 lipca to dzień hip-hopu. Współorganizatorem turnieju koszykówki będzie drużyna Rhinos Wyszków. Dostępne ma być piwo w strefie chill out.
Zaprezentują się Fabseter i Richard Jones oraz KęKę.
- Tu możemy spodziewać się ogromnej frekwencji - mówiła o występie gwiazdy Edyta Wittich.
Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.
- Cechą dominującą festiwalu jest jego różnorodność. Każdy koncert to inny styl muzyczny. Chcemy, żeby każdy dzień był inny nie tylko pod względem muzyki, ale oprawy, imprez towarzyszących, zaangażowania techniki. Chcemy też wykorzystać lasery, telebim być może z realizacją na żywo. Stałą rzeczą będzie scena - podkreślił dyrektor WOK „Hutnik Mariusz Kowalski. - Mówimy tu o jednym festiwalu, ale trzech wydarzeniach. Festiwal odbędzie się w nowym miejscu w parku, to będzie dla nas wyzwanie, ale nie boimy się ich.
- Uważam, że nie ma sportu bez muzyki, a muzyki bez sportu. Muzyka towarzyszy sportowcom, pomaga im skupić się, zmotywować, daje poczucie pewności siebie. Muzycy są związani ze sportem, bo sam ruch sceniczny jest wspaniałą aktywnością - przedstawił założenia festiwalu dyrektor WOSiR Adam Szymański.
J.P.
Napisz komentarz
- Komentarze naruszające netykietę nie będą publikowane.
- Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. nie będą publikowane.
- Za treść komentarza odpowiada jego autor.
- Regulamin komentowania w serwisie wyszkowiak.pl