Zagrali dla Wielkiej Orkiestry
(Zam: 31.01.2022 r., godz. 15.20)Działania związane z Wielkim Finałem to nie tylko niedziela 30 stycznia. Wyszkowski sztab, którym kieruje Leszek Marszał, dołożył wszelkich starań, aby wynik zbiórki był jak najlepszy (sztab do tej pory nie podał sumy zebranych pieniędzy). Puszki z sercem dostępne były w wielu punktach miasta (tzw. puszki stacjonarne dostępne głownie w firmach, sklepach). W serwisie Allegro można było licytować przedmioty/usługi przekazane na rzecz WOŚP. Chętni mogli wpłacać za pośrednictwem eSkarbonki.
W miejskiej bibliotece 21 stycznia odbył się wernisaż wystawy prac Natalii Kupiec, podczas którego można było wesprzeć cel wielkiej orkiestry. Sama artystka również przekazała swoje prace na licytację.
W sobotę i niedzielę, 29 i 30 stycznia, odbywały się wydarzenia sportowe i rekreacyjne, z których wpisowe również zasiliło zbiórkę (m.in. turniej piłki halowej, siatkówki, turniej bilardowy, gra miejska). Tradycją WOŚP jest też Bieg „Policz się z cukrzycą”. Z powodu złej pogody odbył się na stadionie WOSiR, a nie jak pierwotnie planowano na łęgach na Bugiem. Mimo silnego wiatru, przenikliwego zimna i opadów deszczu 57 osób zgłosiło się do udziału.
Także z powodu złej pogody scena główna Wielkiego Finału 30 stycznia dostępna była w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K.Norwida, a nie na placu Miejskim. Chętni mogli wpłacać pieniądze do puszki przy okazji wielu atrakcji, wśród których był pokaz uczniów i nauczycieli klas wojskowych z Centru Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Hufiec ZHP „Rój Promienistych” zaprosił na loterię fantową. Odbyło się też wręczenie pucharów zwycięzcom turniejów sportowych.
Z Wielkim Finałem nieodłącznie kojarzą się koncerty. W tym roku wystąpili rockowy zespół Revera, soliści ze Studia Piosenki Ireny Zdunek, Freddie Mercury Show (utwory z repertuaru zespołu Queen). Na finał zagrał Sidney Polak.
Równolegle w niedzielę wieczorem w bibliotece miejskiej odbyła się licytacja, którą jak co roku poprowadzili Stanisław Świadkowski i Tomasz Abramczyk. W bibliotece gościł też były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.
Na finał odbył się pokaz sztucznych ogni, czyli Światełko do Nieba. Organizatorzy i strażacy ochotnicy uczcili pamięć niedawno zmarłej, od lat zaangażowanej w działania WOŚP Katarzyny Kamienieckiej.
Celem 30. Finału WOŚP jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
J.P.
Napisz komentarz
- Komentarze naruszające netykietę nie będą publikowane.
- Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. nie będą publikowane.
- Za treść komentarza odpowiada jego autor.
- Regulamin komentowania w serwisie wyszkowiak.pl