Kredyt konsolidacyjny – czym jest i kiedy warto zainteresować się tym rozwiązaniem?
(Zam: 27.03.2021 r., godz. 07.34)Kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek – czym jest?
Kredyt konsolidacyjny to taka forma instrumentu finansowego, która ma za zadanie (jak sama nazwa wskazuje) skonsolidować, czyli połączyć wszystkie zobowiązania finansowe danego klienta w jedno. Co to w praktyce oznacza? Zamiast każdego miesiąca przelewać na konta poszczególnych podmiotów kilku rat o różnej wysokości i pilnować terminów spłaty, wystarczy zapłacić jedną ratę w ustalonej wysokości. Zazwyczaj klienci decydują się na skonsolidowanie kredytu ratalnego, gotówkowego i zadłużenia pochodzącego z kart kredytowych. Często również można skonsolidować zobowiązania powstałe na skutek zaciągnięcia zobowiązania w parabankach. Dowiedz się więcej na temat tego rozwiązania https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny
Dla kogo kredyt konsolidacyjny wyda się dobrym rozwiązaniem?
Kredyt konsolidacyjny to instrument finansowy, który ze swej natury nie jest ani zły, ani dobry. To narzędzie, które w rękach odpowiedzialnych osób może przyjść z pomocą w gorszych okresach roku, chwilowej utraty pracy, pogorszenia się stanu zdrowia i braku możliwości wykonywania zleceń. Kredyt konsolidacyjny może wydać się idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które mają przejściowe kłopoty z płynnością finansową i którym zależy na obniżeniu swoich comiesięcznych zobowiązań. Warto jednak dobrze rozważyć, czy tego typu opcja będzie na pewno dla nas dobra w dłuższej perspektywie. Chwilowa ulga od wysokich rat może przełożyć się bowiem na większy całkowity koszt kredytu, wynikający z wydłużenia okresu kredytowania. Tak więc przejściowe kłopoty czy brak płynności finansowej i sięgnięcie po kredyt konsolidacyjny mogą stanowić jedynie tymczasową pomoc dla naszych problemów. Przyjdzie nam za nie zapłacić koniecznością poniesienia kosztów za sprawą prowizji za udzielenie nowego kredytu lub też ustanowieniem zabezpieczenia.
Co jeszcze warto wiedzieć na temat kredytu konsolidacyjnego?
Konsolidacja kredytów może okazać się bardzo pomocną opcją na wyjście z chwilowego zadłużenia. W życiu każdego kredytobiorcy może bowiem tak się stać, że z przyczyn od siebie niezależnych (pogorszenia stanu zdrowia, wypadku, redukcji etatów) utraci źródło dochodu. Nie stawia go to jednak w sytuacji bez wyjścia. Może on wówczas skonsolidować swoje niektóre lub wszystkie (w zależności od indywidualnych preferencji oraz sytuacji finansowej) zobowiązania w jedno.
Jeżeli rozważasz, czy kredyt konsolidacyjny będzie remedium na Twoje bieżące problemy z płynnością finansową i uregulowaniem wszelkich zobowiązań na czas, dobrze się zastanów. W sytuacji, gdy masz na swoim koncie wiele zobowiązań i odczuwasz poważne problemy, aby na czas opłacać wszelkie raty, możesz rozważyć ich konsolidację w celu uzyskania niższej raty. O tego typu rozwiązanie warto postarać się także wtedy, gdy z uwagi na różne zobowiązania o innych terminach spłaty sam gubisz się w tym, które już zdążyłeś uregulować, a które zaś jeszcze nie. To zminimalizuje ryzyko przeoczenia terminu lub dwukrotnego zapłacenia tej samej raty do jednej instytucji. Kredyt konsolidacyjny przydaje się również w sytuacji, gdy zależy Ci na uzyskaniu nowego harmonogramu spłaty swoich zobowiązań, lepiej dopasowanych do Twojego aktualnego stanu finansowego oraz terminu wypłaty wynagrodzenia przez pracodawcę.
Materiał promocyjny