Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2024 r., imieniny Konrada, Leonarda



Człowiek, natura, miasto – inspirująca wystawa w „Hutniku”

(Zam: 03.03.2021 r., godz. 09.07)

Wyjątkowa, częściowo surrealistyczna, częściowo kubistyczna wystawa malarstwa Arkadiusza Michalika to propozycja Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” na najbliższe tygodnie.

Ekspozycja dostępna w galerii „Hutnika” charakteryzuje się dużą różnorodnością.
- Cykl obrazów olejnych zatytułowany EDEN przedstawia realistyczne pejzaże w zestawieniu z fragmentami maszyn, co z kolei tworzy surrealistyczne kompozycje. Wysmakowana kolorystyka, dobór barw przez artystę nadaje ekspozycji wyjątkowy klimat. Tytuły obrazów takich jak np., „Modlitwa”, „Tramwaj nr 13” z kolei zmuszają odbiorcę do refleksji – podkreśla instruktor plastyki w WOK „Hutnik” Irena Filipowicz. – Większą część wystawy stanowią obrazy wykonane w technice pasteli suchej. Możemy podziwiać architekturę miast (np. Częstochowa, Tarnów, Tibilisi, Bergamo), serię zamków w otoczeniu przyrody (Tenczyn, Czersk, Mirów), czy też przedstawione w kubistycznej formie ”Miejsce dla dwojga”, „Wichrowe wzgórze”.
Warto więc zasmakować tego wyjątkowego klimatu, które tworzą prace Arkadiusza Michalika.
- Zapraszamy do zwiedzania oraz wstępnej rezerwacji zakupu prac. Czas pokaże, czy będziemy mogli zorganizować finisaż wystawy i spotkanie z Artystą Arkadiuszem Michalikiem – dodaje Irena Filipowicz.

Arkadiusz Michalik ukończył studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych. Podczas studiów uczestniczył w zajęciach z grafiki pod kierunkiem prof. Mirosława Piotrowskiego i prof. Piotra Gojowego, malarstwa pod kierunkiem prof. Waldemara Woźniaka oraz rzeźby pod kierunkiem prof. Krzysztofa Mazura. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych m.in. w Muzeum Pałacu w Wilanowie, Galerii Teatru Rampa w Warszawie, Galerii AD-HOC w Ursusie, Galerii Abakus w Warszawie.
Początkowo interesował się grafiką warsztatową, a z czasem także grafiką komputerową, które to techniki sporadycznie uprawia do dziś. Od pewnego czasu swoją uwagę i działania plastyczne przeniósł na malarstwo olejne, a ostatnio zajmuje się suchą pastelą.

Prezentowane na wystawie obrazy z cyklu „Eden” są częścią większej całości.
- Z jednej strony istota ludzka i jej geniusz, wyrażony przez maszyny i urządzenia, a z drugiej niedościgniona w swym bogactwie natura, której częścią jest też człowiek jako dzieło Boże – tak o tych obrazach mówi autor.
Natomiast pastele są swoistym zapisem podróży artysty. W prezentowanych pracach dominującym tematem jest miasto, często pokazane w sposób nietradycyjny, który skłania do zastanowienia i głębszej refleksji.
Wystawa jest czynna do 20 kwietnia. Zwiedzać można ją w godzinach pracy ośrodka.
Zapraszamy!
J.P.


  • "Bulwary warszawskie"
    "Bulwary warszawskie"
  • "Port w Monopoli"
    "Port w Monopoli"
  • "Drzewa"
    "Drzewa"

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta