Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 lipca 2025 r., imieniny Cyryla, Metodego



Kredyt hipoteczny na remont

(Zam: 09.11.2020 r., godz. 09.27)

Remont w domu to przedsięwzięcie, które generuje ogromne koszty, zwłaszcza jeśli robiony jest od podstaw, w tym od samych instalacji. Trzeba więc przygotować się na niego finansowo, dlatego wiele osób odkłada pieniądze przez długi czas. Nie dla każdego jest to możliwe, w szczególności gdy taka potrzeba wypada nagle, z przyczyn od nas niezależnych. Co wtedy?
Najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny, którego oferty porównasz na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne . Zapewne zastanawiasz się, jak to możliwe, że ten rodzaj zobowiązania może pokryć koszty remontu. Poniżej dowiesz się, czym jest kredyt hipoteczny na remont.
Kredyt hipoteczny na pokrycie kosztów remontów – co to takiego i z czym się to wiąże?

Kredyt hipoteczny na remont domu to rodzaj kredytu celowego. Oznacza to, że środki uzyskane w jego ramach muszą być przeznaczone na określony, wcześniej wybrany cel. Jest to ważne, ponieważ bank kontroluje, na co wydaliśmy pieniądze, a więc bywa to nieco bardziej problematyczne aniżeli kredyt gotówkowy. Niemniej jednak ma on jedną zasadniczą zaletę – może być nawet dwukrotnie tańszy niż wspomniany wcześniej kredyt gotówkowy, ponieważ z reguły jest on niżej oprocentowany.
Omawiane zobowiązanie jest świetnym sposobem na szybkie przeprowadzenie generalnego remontu mieszkania, choć zapewne wiele osób nie zastanawiając się zbytnio, odruchowo sięgnęłaby po zwykły kredyt gotówkowy. Wynika to z faktu, że nie wszyscy wiedzą o istnieniu kredytu na remont mieszkania, ponieważ kredyt hipoteczny kojarzy jest zazwyczaj z zakupem nieruchomości. A ta niewiedza to ogromna strata! Takie zobowiązanie jest po prostu bardziej opłacalne niż jakakolwiek pożyczka.
Po kredyt hipoteczny na remont mieszkania może sięgnąć w zasadzie każdy, kto ma odpowiednią zdolność kredytową i posiada wkład własny.
Kredyt hipoteczny a remont mieszkania – co warto wiedzieć na ten temat?

Po pierwsze, jak już zostało wspomniane, taki kredyt opłaca się bardziej niż gotówkowy ze względu na jego stosunkowo niskie oprocentowanie, które bywa nawet o kilka procent korzystniejsze niż przy zwykłym zobowiązaniu. Kolejnym istotnym aspektem jest to, że kredyt hipoteczny można zaciągnąć na wiele lat, na przykład na 20, dzięki czemu nawet wyjątkowo drogie przeróbki w domu nie będą aż tak obciążające finansowo. W tej kwestii również kredyt na remont wypada korzystniej aniżeli kredyt gotówkowy, w przypadku którego maksymalny okres kredytowania wynosi zazwyczaj 10 lat.
Innym rozwiązaniem jest swego rodzaju połączenie dwóch zobowiązań, a mianowicie kredyt hipoteczny na mieszkanie i remont. Jest on przydatny w momencie, kiedy decydujemy się zakupić nieruchomość i konieczne będzie jeszcze jej wyremontowanie, na przykład przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego, gdzie koszty wykończenia bywają horrendalnie wysokie.
Na jakich warunkach udzielany jest kredyt hipoteczny na remont?

Warunki kredytu hipotecznego na remont mieszkania czy domu są podobne do tych, które charakteryzują zwykły kredyt hipoteczny. Jest jednak jeden dodatkowy warunek – jeśli wnioskujesz o kredyt na sam remont, musisz posiadać własną nieruchomość. Nie jest to zwykły, nic nie znaczący wymóg, bowiem w ten sposób bank się zabezpiecza. Na Twoją nieruchomość zostaje wówczas nałożona hipoteka, co oznacza, że jeśli nie będziesz terminowo spłacać rat, bank może ją przejąć i sprzedać. Oczywiście jest to skrajna wizja, która nie ziści się, jeśli nie będziesz zalegać z płatnościami za kredyt.
Standardowym warunkiem uzyskania kredytu, w tym także kredytu hipotecznego na remont jest posiadanie zdolności kredytowej. Bank sprawdzi więc Twoje zatrudnienie, które będziesz musiał udokumentować zaświadczeniem o zarobkach i o zatrudnieniu. Ponadto będzie potrzebował on również informacji o tym, ile miesięcznie wydajesz na życie, czy masz jakieś inne zobowiązania itp., aby w ten sposób sprawdzić, czy po odliczeniu wydatków od Twoich dochodów zostanie Ci jeszcze odpowiednia, bezpieczna kwota na spłatę rat. Dodatkowo warto pamiętać, że większe szanse na uzyskanie kredytu ma osoba, która pracuje na umowę o pracę na czas nieokreślony, choć nie jest to wymogiem koniecznym.
Bank zweryfikuje także Twoją historię kredytową w BIK, by dowiedzieć się, czy kiedykolwiek miałeś problem ze spłatą zobowiązania. Należy wiedzieć, że samo zaciągniecie kredytu w przeszłości nie wpływa negatywnie na historię kredytową, a wręcz przeciwnie – zwiększą Twoją wiarygodność kredytową! Niekorzystny będzie tylko przypadek, jeśli w przeszłości zalegałeś z terminowymi płatnościami.
Ile kosztuje kredyt hipoteczny na remont mieszkania?

Koszty kredytu w każdym przypadku to kwota pożyczonych pieniędzy plus dodatkowa należność w postaci prowizji dla banku, marży, oprocentowania, ubezpieczenia itp. Najistotniejszym wskaźnikiem jest jednak RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, na podstawie której najbardziej precyzyjnie można określić, ile wyniesie całkowity koszt zobowiązania. Przy każdej kwocie i okresie kredytowania kwota ta może być zupełnie inna. Samodzielnie trudno jest to obliczyć, a na bieganie od banku do banku, by korzystać z pomocy doradcy kredytowego nie każdy ma czas. W związku z tym warto skorzystać z dostępnych w Internecie narzędzi, które stworzą swego rodzaju symulację spłaty zobowiązania. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny na remont kalkulator dostępy na Totalmoney.pl będzie najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy, że wpiszesz, jaka kwota kredytu Cię interesuje oraz na jaki okres chcesz go zaciągnąć, a kalkulator sam obliczy, ile wynosić będzie miesięczna rata, jaką część stanowić będą odsetki oraz ile łącznie będziesz musiał zapłacić bankowy przez cały okres kredytowania.




Materiał sponsorowany

Komentarze

Dodane przez Daft punk, w dniu 05.11.2020 r., godz. 13.54
Tak kredyt hipoteczny na 30 lat na remont mieszkania. Stracisz pracę to bank przejmie wyremontowane mieszkanie.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta