Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2024 r., imieniny Konrada, Leonarda



Wirtualne Muzeum Ludwika Maciąga

(Zam: 23.10.2020 r., godz. 10.01)

  • źródło ludwikmaciag.art
Zdjęcia, nagrania wypowiedzi profesora, jego prace można oglądać na wirtualnej wystawie dostępnej na ludwikmaciag.art.

„Muzeum Wirtualne Ludwika Maciąga to inicjatywa mająca na celu przybliżenie twórczości tego artysty i ukazanie bogatego dorobku, jaki po sobie zostawił. Niech ta wirtualna przestrzeń stanie się miejscem, w którym można zobaczyć, poznać i docenić jego pasje i twórczą drogę. Setna rocznica urodzin Profesora Ludwika Maciąga, przypadająca na rok 2020, była katalizatorem pomysłu zainicjowanego przez Bibliotekę Publiczną w Wesołej, którego efekty możecie tu Państwo oglądać.” - informują pracownicy i dyrekcja Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy. „Oczywiście w Muzeum Wirtualnym można zobaczyć niewielką tylko część prac Ludwika Maciąga. Przestrzeń wirtualna, przy wszystkich swoich zaletach, ma też ograniczenia, ale nasze Muzeum jest miejscem dynamicznym, o dużym potencjale i możliwości rozwoju. Dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy mogliby pomóc w rozszerzeniu zbiorów: jeśli jesteście Państwo w posiadaniu lub znacie możliwość pozyskania materiałów, które pozwolą uzupełnić nasze Muzeum, prosimy o kontakt.”.
Inicjatywę wsparli: Stanisław Baj, Artur Bober, Cezary Cybulski, Piotr Dzięciołowski, Andrzej Ilczuk, Beata Izdebska, Sławomir Kordaczuk, Janusz Maciąg, Wieńczysław Pyrzanowski, Małgorzata Raczkowska-Pabel, Marek Raczkowski, Elżbieta Szczuka, Małgorzata Ślesik-Nasiadko, Tomek Tomkiewicz.
Malarstwo, akwarele, ilustracje, znaczki - to części wystawy poświęcone twórczości artysty. W wirtualnym muzeum znajduje się notka biograficzna, nagrania wypowiedzi profesora (m.in. mówi o życiowym credo, znaczeniu prowincji). W dziale „Varia” zobaczymy fotografie rodzinne, z lat młodości i te współczesne.
Partnerami projektu są: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie, Fundacja Ludwika Maciąga „EOS”, Muzeum Regionalne w Siedlcach, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Narodowe w Warszawie. Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta