Adam Ferency czyta teksty ks. Mieczkowskiego i Stefana Żeromskiego
(Zam: 12.10.2020 r., godz. 14.43)Radzymińska biblioteka wydała audiobook pt. „Walka o wszystko – wojna polsko-bolszewicka w literaturze” z fragmentami literatury, dotyczącymi Bitwy Warszawskiej. W literackim menu znalazła się twórczość m.in. Stefana Żeromskiego, Andrzeja Struga, Karola Irzykowskiego i Ferdynanda Ossendowskiego. Nagranych zostało 7 utworów (w 3 przypadkach wybrane ich fragmenty) o łącznej długości ponad 4,5 godzin. A wszystko przeczytane wspaniałym głosem Adama Ferencego. Wśród nagrań jest też fragment spisanych przez ks. Mieczkowskiego wspomnień z pobytu na wyszkowskiej plebanii członków Tymczasowego Komitetu Rewolucyjnego Polski, a także głośny reportaż Stefana Żeromskiego z wydarzeń 1920 r.
Audiobook został wydany w ramach projektu pt. „Szlakiem wiktorii. Radzymin i jego mieszkańcy na drodze do zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i autorką wyboru tekstów jest Jolanta Boguszewska-Kolatorska, pełniąca obecnie funkcję zastępcy dyrektora Biblioteki w Radzyminie (placówką kieruje Artur Laskowski). .
Audiobook został wydany w formie płytowej w nakładzie 500 egz., z czego 400 egz. trafiło jako dodatek do wydawnictwa pokonferencyjnego pt. „Radzymin – Warszawa – Polska, obroniona niepodległość” (wydanego z okazji konferencji naukowej zorganizowanej 18 września 2020 r. w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie przez radzymińską Bibliotekę i Muzeum Niepodległości - nagranie z konferencji ), a 100 egz. w formie digipaka. Wszystkie nagrania zawarte w audiobooku są sukcesywnie umieszczane na kanale Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie na YouTube (jest tam już nagranie fragmentu „Bolszewików w polskiej plebanii” ).
J.P.
Napisz komentarz
- Komentarze naruszające netykietę nie będą publikowane.
- Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. nie będą publikowane.
- Za treść komentarza odpowiada jego autor.
- Regulamin komentowania w serwisie wyszkowiak.pl