Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2024 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza



Środki ostrożności w całym powiecie

(Zam: 12.03.2020 r., godz. 10.12)

Zgodnie z najnowszymi danymi Ministerstwa Zdrowia, w Polsce stwierdzono już 47 przypadków zarażenia koronawirusem. W całym powiecie obowiązują ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem się choroby.

Zgodnie z decyzją ministerstwa w gminach powiatu wyszkowskiego, tak jak w całej Polsce, przez dwa tygodnie w szkołach nie będą się odbywać zajęcia lekcyjne.
Wójt gminy Brańszczyk 11 marca wydał komunikat, w którym poinformował o odwołaniu imprez masowych oraz innych wydarzeń gromadzących duża liczbę uczestników organizowanych przez gminę Brańszczyk i jej jednostki. Gminny Dom Kultury, koła gospodyń wiejskich oraz inne podmioty kulturalne zawiesiły działalność. Wszystkie zajęcia oferowane w GDK (a także planowane spotkania „Wiem, co podpisuję”) oraz rozgrywki meczowe na gminnym boisku nie odbywają się.
Gminne Centrum Informacji w Długosiodle poinformowało o odwołaniu do końca marca zajęć aerobiku, ogniska muzycznego, plastycznych, gier planszowych, tańca, siłowni i tenisa stołowego. Biblioteka i filie także nieczynne.
Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśniku oraz filia biblioteczna w Nowym Lubielu będą zamknięte od 12 do 25 marca. Placówka ma informować o ewentualnym przedłużeniu tego okresu.
W gminie Somianka zawieszono działalność Gminnego Ośrodka Kultury, filii i świetlic, odwołano wydarzenia gromadzące dużą liczbę uczestników, których organizatorem jest gmina Somianka i jej jednostki. Zajęcia w GOK-u nie odbywają się. Samorząd zaapelował do mieszkańców o ograniczenie osobistych wizyt w Urzędzie Gminy i w miarę możliwości załatwianie spraw drogą elektroniczną lub przez telefon. Osoby oczekujące na załatwianie spraw proszone są o zachowanie co najmniej metra odległości od innych osób. Podobne zalecenia dotyczą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Somiance.
Gminny Ośrodek Kultury w Zabrodziu zawiesił wszystkie zajęcia grupowe na czas od 12 do 25 marca. Biblioteka także jest zamknięta dla czytelników.
Podobnie jak inne urzędy, także Urząd Gminy w Zabrodziu zaleca kontakt telefoniczny, za pośrednictwem ePUAP, e-maila oraz dokonywanie płatności elektronicznych (kancelaria tel. 29757 12 28, 29 642 31 60, e-mail: urzad@zabrodzie.pl, ePUAP: /4228qxcmfo/skrytka, podatki - tel. 29 64 23 166, e-mail: m.szewczyk@zabrodzie.pl, tel.29 64 23 177, e-mail: m.gorska@zabrodzie.pl, opłaty za wodę - tel. 29 64 23 191, e-mail: m.dybek@zabrodzie.pl, opłaty za odpady, deklaracje - tel. 29 64 23 191, e-mail: odpady@zabrodzie.pl, zagospodarowanie przestrzenne - tel. 29 64 23 165, e-mail: j.nowak@zabrodzie.pl, m.peplowski@zabrodzie.pl
***
Do 30 marca odwołane są mecze piłkarskich lig. Klub Bug Wyszków poinformował „W związku z troską o zdrowie naszych młodych piłkarzy, ich rodziców, rodzin, jak również zamknięciem przez Gminę Wyszków obiektów sportowych z powodu zagrożenia epidemiologicznego na terenie całego kraju, informujemy o odwołaniu z dniem 11 marca (środa) wszystkich zajęć treningowych oraz meczów sparingowych zaplanowanych w najbliższym czasie z udziałem drużyn Bugu Wyszków. Jak już poinformowaliśmy, Mazowiecki ZPN do 30 marca br. zawiesił wszystkie rozgrywki ligowe na terenie całego województwa, w tym również te niższego szczebla seniorów i młodzieżowe. Prosimy o zachowanie najwyższych standardów higieny, unikanie miejsc zatłoczonych, pomaganie osobom starszym, ale przede wszystkim potraktowanie w pełni poważnie stanu zagrożenia epidemiologicznego na terenie całej Polski. Będziemy naszym kibicom na bieżąco podawali kolejne informacje w miarę rozwoju „piłkarskiej” sytuacji”.
Do 5 kwietnia zawieszono rozgrywki Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej.
***
Nie odbędzie się szereg spotkań przewidzianych poza jednostkami i domami kultury m.in. odwołano planowane na 12 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego szkolenie dla organizacji pozarządowych.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anna, w dniu 12.03.2020 r., godz. 13.47
Starostwo wydaje ogromne środki na pseudo promocję, a szkoda im pieniędzy na żele antybakteryjne i dezynfekcję łazienek.
...
Dodane przez Interesant, w dniu 12.03.2020 r., godz. 15.03
Starostwo wydaje duze pieniadze na pseudo promocję, a szkoda im pieniedzy na żele antybakteryjne i dezynfekcje łazienki"
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.03.2020 r., godz. 15.18
Żądamy niezwłocznego zawieszenia wszystkich mszy i innych religijnych zgromadzeń, w tym rekolekcji, w kościołach obrządku rzymskokatolickiego oraz wszelkich zbiorowych celebracji w świątyniach innych wyznań. Celebracje te stanowią ogromne zagrożenie epidemiczne dla wszystkich Polek i Polaków. Według danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w mszach uczestniczy około 25 procent populacji Polski (38% spośród zobowiązanych). Te 25 procent może zagrozić nie tylko sobie, ale także życiu i zdrowiu 75-procentowej większości. Kategorycznie żądamy, by nas przed tym zagrożeniem uchronić. Dlaczego ta sprawa jest ważna? 11 marca rząd ogłosił decyzję o prewencyjnym zawieszeniu działania uczelni, szkół, przedszkoli i placówek kulturalnych. Wobec tak radykalnego kroku całkowicie niezrozumiałe jest wyłączenie spośród tych instytucji kościołów i związków wyznaniowych, które stwarzają co najmniej takie samo zagrożenie. Celebracja mszy dominującego w Polsce obrządku rzymskokatolickiego wiąże się z rytuałami bardzo wysokiego ryzyka epidemicznego, jak zanurzanie palców w wodzie święconej, doustne przyjmowanie komunii, czy podawanie ręki na znak pokoju. A przecież długotrwałe zgromadzenie dużej grupy ludzi na ograniczonej powierzchni jest w czasie epidemii groźne samo w sobie. Wobec tych zagrożeń i wobec faktu, że kościół włoski dekretem konferencji biskupów całkowicie zawiesił odprawianie nabożeństw, wprost niepojęta jest decyzja Episkopatu podana przez abp Gądeckiego o planowanym zwiększeniu liczby mszy w Polsce, i to bez rezygnacji z wymienionych wyżej ryzykownych zachowań. Kościół nie jest państwem w państwie, tylko instytucją jak każda inna, działającą na terytorium naszego kraju i jako taka musi podlegać świeckim normom, regulacjom i nakazom prawa, ponieważ służą one bezpieczeństwu i dobru wszystkich obywatelek i obywateli - zarówno tych wierzących, jak i tych niewierzących. Musi im podlegać zawsze i bezwarunkowo, na równych prawach z innymi organizacjami. A już szczególnie w dobie zagrożenia ogólnokrajową i ogólnoświatową epidemią.
Do Marek Ey
Dodane przez Ksiądz, w dniu 12.03.2020 r., godz. 19.46
Ty i tak nie chodzisz do Kościoła to się nie wypowiadaj na temat Kościoła
do księdza
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.03.2020 r., godz. 22.22
Nie ważne czy ja chodzę czy nie. Mam prawo żądać, aby przestrzegano zasad. W całej Europie zamknięte są wszystkie kościoły jako miejsca gromadzenia się ludzi i potencjalne miejsca zarażeń. Nie chodzi mi też o twoje zdrowie, ale ty chodząc do kościoła i zarażając się tam możesz pozarażać kolejne osoby w dowolnym innym miejscu np. na ulicy, w sklepach, urzędach. Skoro zamyka się bibliotekę, basen szkoły czy dom kultury to robione jest to w jakimś celu. Tu nie ma prawa być wyjątków. Tu chodzi o nasze życie. Modlić się nikt ci nie zabrania, rób sobie to gdzie tylko chcesz, w domu, w lesie czy nad wodą. Bóg jest podobno wszędzie.
Do Marek Eychler
Dodane przez Abc, w dniu 13.03.2020 r., godz. 10.07
Nieprawdą jest, na szczęście, że w całej Europie zamknięte są kościoły. Proszę najpierw sprawdzić, zanim rozsiewa Pan takie wieści. Mnie Pan nie zabroni udać się na mszę świętą, a Pana nikt z komentatorów nie nakłania do odwiedzania kościołów, proszę mi nie organizować życia religijnego! Zachęcam Pana do uważniejszego komponowania swoich wypowiedzi, bo roi się w nich od błędów, w one ranią oczy nawet w tym szczególnym czasie.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta