Świąteczne spotkanie społeczności WiP
(Zam: 13.12.2019 r., godz. 14.15)Młodzież co roku przygotowuje wigilijne spotkanie, w którym uczestniczą także ich opiekunowie, przedstawiciele samorządów, komendy Policji, wychowawcy i inni zaangażowani w promowanie pozytywnych wzorców wśród młodych wyszkowian.
- Dbajcie o swoich bliskich, o tych, których kochacie. Nasze rodzinne spotkania, wspólne zasiadanie do wigilii, wszystkie tradycje, które pielęgnujemy są ogromnie ważne - zwróciła się do nich z przesłaniem zastępca burmistrza Aneta Kowalewska. - Żyjcie tu i teraz, kochajcie, bawcie się, nie czekajcie, bo świat na was nie zaczeka. Szanujcie innych i bądźcie szczęśliwi.
- Życzę, byście ten świąteczny czas spędzili w spokoju, radości. Życzę wiary w przyszłość, odwagi w realizacji zamierzeń każdego dnia - zabrał głos wicestarosta Leszek Marszał. - W 2020 r. życzę wam niesłabnącej energii, byście wykorzystywali ją w każdym aspekcie życia.
Na luty przyszłego roku zapowiedział organizację regionalnej konferencji na temat bezpieczeństwa w szkole, w ramach której zaplanowano prelekcję poświęconą prezentacji programu Wychowanie i Profilaktyka.
- Jesteście dumą dla dorosłych, dumą miasta, dlatego podczas tej konferencji chcemy się wami pochwalić - dodała naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego Agnieszka Deptuła.
- Życzę przede wszystkim bezpiecznych świąt, abyście bezpiecznie wychodzili i wracali do domów, szkoły - stwierdził komendant wyszkowskiej Policji nadkom. Mariusz Sycik zwracając uwagę na fakt, że goście wigilii otrzymali opaski odblaskowe, niezbędne pieszym i rowerzystom w zachowaniu bezpieczeństwa po zmroku. - Inspektor Toporkiewicz przekazał mi mnóstwo wspaniałych informacji na temat społeczności WiP. Ja i moi policjanci będziemy kontynuować z wami współpracę, dzielić się pomysłami i czerpać od was w działaniach profilaktycznych - zapewnił.
Z życzeniami do młodzieży zwrócił się też naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miejskiego Sławomir Cieślak.
Zebrani obejrzeli spektakl w wykonaniu młodzieżowego Teatru Farsa, który aktorzy przygotowywali przez sześć tygodni. Wyreżyserował go Piotr Adamowicz przy wsparciu Barbary Rutki i pod kierunkiem opiekuna Farsy Renaty Zmaczyńskiej-Zadrożnej.
W gminie Wyszków od lat realizowane są profilaktyczne programy rówieśnicze. Młodzież wychodzi z inicjatywą organizacji różnych wydarzeń artystyczno-profilaktycznych. Nad ich realizacją czuwa kadra doświadczonych wychowawców. To praca systematyczna. Młodzież na co dzień pokazuje, że można mieć pasję, bawić się bez sięgania po substancje psychoaktywne, produktywnie wykorzystać czas wolny, budując przy tym więzi przyjacielskie.
J.P.
Napisz komentarz
- Komentarze naruszające netykietę nie będą publikowane.
- Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. nie będą publikowane.
- Za treść komentarza odpowiada jego autor.
- Regulamin komentowania w serwisie wyszkowiak.pl