Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 listopada 2024 r., imieniny Natalii, Zdzisława



Rozdano nagrody starosty

(Zam: 28.02.2019 r., godz. 19.10)

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Niegowie Cecylia Lewandowska, Andrzej Rębowski, Klub Biegacza Wyszków to laureaci pierwszych Nagród Starosty Powiatu Wyszkowskiego za rok 2018 r. Rozstrzygnięcie plebiscytu i wręczenie nagród odbyło się 28 lutego w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Galę poprowadziła naczelnik wydziału promocji i rozwoju Starostwa Powiatowego Agnieszka Londzin. Kapituła rozpatrywała 32 wnioski. W jej skład weszli wicestarosta Leszek Marszał (przewodniczący), przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak, członek Zarządu Powiatu Teresa Czajkowska, członek zarządu Powiatu Paweł Deluga, naczelnik wydziału promocji i rozwoju Starostwa Powiatowego Agnieszka Londzin, kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie Franciszek Józef Bieganowski, dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska, właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Tartak w Wólce Folwarku Jerzy Abramczyk, przedsiębiorca, absolwent studiów doktoranckich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Sławomir Wołyniec, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
Najwięcej wniosków, dwadzieścia, wpłynęło w kategorii pomoc społeczna. Pierwszą nagrodę (2500 zł) kapituła przyznała dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Niegowie s. Cecylii Lewandowskiej, drugą nagrodę (1500 zł) - Parafialnemu Zespołowi Caritas działającemu w parafii św. Wojciecha, trzecią (700 zł) - streetworkerowi, propagatorowi aktywnego stylu życia Andrzejowi Grajczykowi.
W tej kategorii zgłoszeni byli także Stowarzyszenie Nasza Zakolejowa (wsparcie osób niepełnosprawnych i ich rodzin), Tomasz Abramczyk i Stanisław Świadkowski (od 26 lat prowadzący licytacje WOŚP, fundatorzy wyszkowskich serduszek), Stowarzyszenie Klub Żeglarski Spinaker (organizuje imprezy żeglarskie, rejsy, regaty, realizator rejsu tratwą Pielgrzym), Jerzy Sitek (pasjonat turystyki, organizator rajdów, wycieczek, wolontariusz, laureat nagrody marszałka), Stowarzyszenie Klub Seniora Turzyńska Seniorada (integracja międzypokoleniowa, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu seniorów), pedagog, opiekun wolontariatu w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” Danuta Przybysz, Stowarzyszenie Ważna Różna (działalność charytatywna na rzecz osób z niepełnosprawnościami), proboszcz parafii Kiciny Piotr Flegel (pomoc żywnościowa), koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Dom Dziennego Pobytu „Senior” (aktywizacja i integracja seniorów), Stowarzyszenie Bocian KRIS (działalność na rzecz lokalnej społeczności - organizacja turniejów sportowych, spływów kajakowych, rozwój infrastruktury społecznej i rekreacyjnej w gminie Brańszczyk).
W dziedzinie kultury pierwszą nagrodę otrzymał organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” Andrzej Rębowski, drugą - Piotr Alder - twórca Akademii Umiejętności Pan Hilary, trzecią - Orkiestra Reprezentacyjna Ligi Morskiej i Rzecznej.
Do konkursu zgłoszeni byli też Agnieszka Długołęcka (malarka, fotograf, organizatorka wystaw w Galerii PeKaP, prezes Stowarzyszenia FormAT) oraz odnosząca sukcesy w kraju i na świecie Rewia Dziecięca „Sylaba”.
W kategorii kultura fizyczna i sport kapituła przyznała pierwsze miejsce Klubowi Biegacza Wyszków, którego członkowie biorą udział w biegach masowych (m.in. w maratonach), zainicjowali Wyszkowską Dychę. Drugą nagrodę przyznano reprezentantowi Polski w sumo Mateuszowi Lince, trzecią organizatorowi Rally Wyszków Witoldowi Prószyńskiemu.
Zgłoszeni w tej kategorii byli także zawodnik Rhinos Wyszków, reprezentant Polski w futbolu amerykańskim, finalista i laureat prestiżowych zawodów w kulturystyce Kamil Wykowski, Stowarzyszenie Klub Żeglarski Spinaker Wyszków.
W dziedzinie rozwój gospodarczy powiatu zgodnie z regulaminem nagrody przyznano statuetkę. Otrzymał ją Dariusz Kulesza - właściciel firmy Dar Pol, wyróżnienie otrzymało PSS Społem w Wyszkowie.
Gala wręczenia nagród była połączona z rozstrzygnięciem konkursu organizowanego przez komendę Powiatową Policji na dzielnicowego roku, którym został st. asp. Przemysław Deluga.
Na koniec wystąpili artyści scen warszawskich Sylwia Knap (sopran), Witold Matulka (tenor), Monika Polaczek-Przestrzelska (fortepian).
J.P.


































Komentarze

Warto nagradzać
Dodane przez Leon, w dniu 28.02.2019 r., godz. 21.32
Szczególnoe tych, którzy robią coś pozytywnego dla lokalnej społeczności.
Dodane przez trytytytytka, w dniu 01.03.2019 r., godz. 09.22
Żenująca impreza... Pani Prowadząca nie przygotowana do imprezy i z kartki czytanie nie wyszło...A wyniki w niektórych kategoriach potłuc o kant... Zgłoszony przez G.N wygrywa, zgłoszony przez M.K. drugi, to na pewno zbieg okolicznosci....
Dodane przez Anonim, w dniu 01.03.2019 r., godz. 11.03
Zgadzam się z moim przedmówcą , to wszystko ustawka
Dodane przez sołtys, w dniu 01.03.2019 r., godz. 11.39
Jaka władza takie nagrody. Słaba ta władza, nie lubi opozycji i większość rzeczy robi na odwal. Patrzyłem wczoraj na sesji miejskiej jak zwalczała opozycję. Okazała się, że nie działała nagłośnienie tam gdzie jest opozycja, przywódca opozycji Adam Szczerba musiał co rusz korzystać z innego mikrofonu co było niekomfortowe. Mało tego to jeszcze my sołtysi i ci z rad osiedlowych możemy zadawać pytania a radni opozycyjni już nie i nie mogą czytać swoich pytań tylko pisemnie składać do Piórkowskiej. Uśmiałem się, władza cudaczy, to grubymi nićmi szyte. Kozonowa nie przygotowana, uczyła się wymawiać literki przy jej błędnych uchwałach, Nowosielski udawał wielkiego chojraka ale go Szczerba usadził przy zmianie planu zagospodarowania dla kogoś przy Piłsudskiego w dzielnicy Przemysłowej. Kupuje ktoś widząc co jest w planie a później po zakupie gruntu przychodzi do burmistrza i urzędu i chce zmienić plan bo mu nie pasuje. Szczerba mówi hola, hola, widziały gały co brały, kupił za taka cenę, to niech według niego buduje. Pewnie to przygrywka do sprawy przekształcenia planu przy Szpitalnej gdzie też deweloper kupił teren z planem zabudowy takim jaki w planie zagospodarowania a chce teraz zmienić , żeby były wyższe bloki a tego nie przewiduje obecny plan. Deweloper chce zmienić plan ale osoby na sąsiednich działkach się burzą i protestują, konsultacje im zrobiono podobno wcześno bo urząd liczy, że nie będzie ich dużo i nie będą protestować. Burmistrz i ta cała władza opozycję cisną, obrażają, Piórkowska na nich nasyła radcę zatrudnioną przez urząd, ale oni się nie poddadzą, jest ich czwórka nieraz piątka pod przywództwem radnego Szczerby, Osika i Turka i robią co możliwe, a burmistrz zgrzyta zębami, że nie udało się ich jeszcze kupić. A pozostali radni siedzą i głosują jak im przykazano. Był też cudak komendant policji, wszystko jest super, wszystko miodzio. Przy takim pijarowcu komendancie to nie ma co liczyć że poważnie podejdą, żeby załatwić sprawę, tylko, żeby statystki się zgadzały. Podobno jest nagranie z sesji to można zobaczyć.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.03.2019 r., godz. 12.09
Sylaba nie dostała to pewnie foch władzy, że Zdunkowa startowała w wyborach samorządowych z listy Ogrodzińskiego. Atmosfera sie zagęszcza wokół Sylaby, kierownik pewnie dostał wskazówki jak umilać życie. Sylaba, wcześniej Bug Wyszków, a miał być komitet z klasą a tu cynizm i gierki towarzyskie.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.03.2019 r., godz. 14.14
Wygrali Ci , co mieli wygrać tzn. faworyci burmistrza i Waldka
Dodane przez Anonim, w dniu 01.03.2019 r., godz. 14.26
Kandydaci na stanowiska w urzędach powinni przejść testy z czytania na głos, liczenia bez kalkulatorów i dyktanda. To są podstawy ze szkoły podstawowej. Ciekawe ile osób by zdało.
do sołtys
Dodane przez anonim, w dniu 01.03.2019 r., godz. 17.56
Brawo Sołtysie - piękna analiza tego co tam się wyprawia. A te wszystkie piękne słówka o szukaniu rozwiązań i otwartości urzędników na problemy zgłaszane radnym przez mieszkańców między bajki włożyć. Widać jak na dłoni o co w tym wszystkim chodzi.
Dodane przez Ale prowincja!, w dniu 02.03.2019 r., godz. 07.20
Moment kiedy Pani Ślesik-Nasiadko pyta widownie o faworyta na pierwsza nagrodę w kategorii kultura, pol Sali odpowiada na głos: SYLABA! A Pani mówi: Andrzej... Bezcenne! Wstydz się zascianku!
do Ale prowincja!
Dodane przez Anonim, w dniu 02.03.2019 r., godz. 21.29
Doprawdy? A ja niczego takiego sobie nie przypominam. Chyba to było jakieś mniejsze pół sali. Takie bardzo małe pół.
P
Dodane przez Anonim, w dniu 03.03.2019 r., godz. 11.27
Wyszkoski, Żukoski, wyszkoski, Lewandoska, wyszkoski, Ręboski, wyszkoski, Czajkoska, wyszkoski, Bieganoski, wyszkoski, Gajeska, wyszkoski, Świadkoski, wyszkoski … BIBLOTEKA To było nie do wytrzymania!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta