Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 grudnia 2024 r., imieniny Anastazji, Eugenii



Rowerowa Majówka po raz szósty

(Zam: 25.04.2018 r., godz. 11.13)

Kolejna edycja rowerowej imprezy organizowanej przez gminę Wyszków odbędzie się 1 maja. Uczestnicy, jak co roku, będą wyruszać ze Skweru Jana Pawła II (przy Sanktuarium św. Idziego).

Będą cztery trasy do wyboru: 45 km (start o godz. 9.00, trasa dla osób od 14 roku życia), 35 km (start o godz. 9.30), 25 km (start o godz. 10.00) i 20 km (start o godz. 10.30, trasa dla rodzin z dziećmi i seniorów). W trakcie wyprawy będzie dostępny posiłek, przewidziano także konkursy z nagrodami. Zapisy u organizatora na Skwerze Jana Pawła II, dlatego należy się tam stawić co najmniej 15 minut przed startem. Na wszelkie pytania dotyczące rajdu odpowiadają pracownicy Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (współorganizatora imprezy) – tel. 297424269 wew. 16. Regulamin Rowerowej Majówki dostępny na stronach www.wyszkow.pl, www.wosir.pl, www.turystyka.wyszkow.pl.
***

45 km (start godz. 9.00)
Trasa: Wyszków-Rybienko Leśne-Drogoszewo-Deskurów-Ślubów-Młynarze- Wólka Słopska-Gaj-Mostówka-Anastazew-Podgać-Gać-Skuszew-Wyszków
Motywem przewodnim trasy będą przedwojenne letniska. W pierwszej części uczestnicy zobaczą najciekawsze zakątki Rybienka Leśnego – przedwojennego nadbużańskiego kurortu, gdzie przedstawiona zostanie historia kilku willi. Uczestnicy odwiedzą malowniczy brzeg Bugu w Drogoszewie, poniemiecką osadę Młynarze i urokliwe zakątki rzeki Fiszor. Przez Gaj rowerzyści dojadą do kolejnego przedwojennego letniska – Mostówki, gdzie poznają historię najstarszej jej części – okolice ulicy Sosnowej. Następnie przez zagubione pośród lasów wsie Anastazew, Podgać i Gać, Drogą Biedaszyńską uczestnicy dojadą do Skuszewa.
Opiekunowie trasy: Jacek Szymanik („Wyszków Moje Miasto”), Piotr Płochocki.

35 km (start godz. 9.30)
Trasa: Wyszków-Natalin-g. Lipa-stawy Jegiel-Smolarska Droga-Podkrzywie- Ojcowizna-Wyszków.
Trasa biegnąca przez miejsca pamięci, stary sosnowy las i unikatową świetlistą dąbrowę, żwirowiska i stawy z białymi czaplami i innym ptactwem wodnym, nad którymi często kołuje bielik. Przejazd głównie utwardzonymi leśnymi duktami i drogami, które nie powinny sprawiać trudności.
Opiekunowie trasy: Jerzy Sitek („Leśna Szkoła”), Piotr Wężyk (Klub Przyjaciół Wyszkowa)

25 km (start godz. 10.00)
Trasa: Wyszków-Natalin-Leszczydół-Nowiny-Wyszków
Trasa biegnie przez wiele urokliwych miejsc. Rozpocznie się na skwerze Jana Pawła II w Wyszkowie, następnie jej uczestnicy udadzą się na cmentarz żydowski - kirkut, skąd wyruszą przez Natalin do leśnego pomnika w Leszczydole-Nowinach, który przypomina o rozstrzelaniu żołnierzy AK przez Niemców w czerwcu 1944. W gościnnych progach Nadleśnictwa Wyszków opiekunowie grupy planują zorganizowanie ogniska.
Opiekunowie trasy: Krystyna Szczuka-Wiśniewska, Marcin Podpora (ZHP „Rój” Promienistych)

20 km (start godz. 10.30)
Trasa dla rodzin z dziećmi i seniorów: Wyszków-Rybienko Stare-Rybno-Tulewo-Gulczewo-Wyszków.
Trasa w oparciu o szlak konno-rowerowy im. prof. Ludwika Maciąga. Biegnie w kierunku zachodnim, skrajem Wysoczyzny Wyszkowskiej, dająca możliwość podziwiania Pradoliny Bugu i terenów łęgowych. Trasa szosowa z elementami terenowymi, dłuższymi postojami i ogniskiem na terenie OSP w Gulczewie (teren po dawnej szkole).
Opiekunowie trasy: Bogumiła Tomaszewska, Maciej Sarnacki.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji Urzędu Miejskiego

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta