Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Teodora

Muszyński na piątkę

Ikona
(Zam: 05.07.2011 r., godz. 11.08)

Dwa piąte miejsca wywalczył w dwóch ostatnich wyścigach z serii Suzuki GSX-R 600 Cup wyszkowski motocyklista, Andrzej Muszyński. W klasyfikacji generalnej cyklu nasz zawodnik zajmuje obecnie wysokie, trzecie miejsce.

Oba ostatnie wyścigi z serii Suzuki GSX-R 600 Cup przeprowadzono na torze Slovakiaring mieszczącym się pod Bratysławą na Słowacji. W przeciwieństwie do innych motocyklistów, dla Andrzeja Muszyńskiego był to debiut na tym obiekcie. Mimo słabej znajomości toru zawodnik z Wyszkowa zajął w pierwszym wyścigu bardzo dobre, piąte miejsce. Rywalizację wygrał liderujący w całym cyklu Marcin Sikora, wyprzedzając minimalnie Marcina Knawę i Adama Osińskiego.

9. Michał Peliszko
W rywalizacji Suzuki GSX-R 1000 pierwsze miejsce zajął Konrad Stawicki, który wyprzedził Sebastiana Sosnę i Michała Sikorę.
Trzeci wyścig cyklu, a drugi na torze Slovakiaring, przyniósł niemal identyczne wyniki w kategorii GSX-R 600. Andrzej Muszyński ponownie zajął piątą lokatę ustępując tym samym zawodnikom, Sikorze, Knawie, Osińskiemu i Szali. W kategorii większych motocykli tym razem triumfował Sebastian Sosna przed Tomaszem Kotulą i Michałem Sikorą.

Klasyfikacja generalna Suzuki GSX-R Cup:
1. Marcin Sikora – 66,5 pkt.
2. Marcin Knawa – 41 pkt.
3. Andrzej Muszyński – 37,5 pkt.
4. Adam Osiński – 25 pkt.
5. Michał Peliszko – 24,5 pkt.
Kolejne dwa wyścigi z serii Suzuki GSX-R Cup odbędą się w Poznaniu, w dniach 5-7 sierpnia. O wszystkich występach Andrzeja Muszyńskiego będziemy na bieżąco informować.