Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 lipca 2024 r., imieniny Marii, MagdalenyAkredytacja dla ZS3 w Wyszkowie

(Zam: 06.05.2023 r., godz. 12.40)

Zespół Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie jest w gronie 275 placówek oświatowych z całej Polski, które otrzymały akredytację na realizację projektów w Programie Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Nasz wniosek został bardzo dobrze oceniony, uzyskał aż 97 pkt na 100 pkt. Szkoła również otrzymała akredytację projektów w sektorze Edukacja szkolna.
Akredytacja to nowość w programie Erasmus+. Jest przyznawana dla szkół i instytucji, które realizowały projekty unijne w zeszłych latach i utrzymywały bardzo wysoki poziom ich jakości. Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus+, jeśli realizacja działań będzie przebiegała bez zastrzeżeń.

Jest to więc wynik ciężkiej, solidnej i konsekwentnej pracy całej społeczności szkolnej, a przede wszystkim tych, którzy pisali i realizowali wzorowo dotychczasowe projekty. Aby ją uzyskać musieliśmy także wypełnić wniosek konkursowy i opisać szczegółowo, jakie działania planujemy wdrożyć w szkole, by zapewnić wysoką jakość realizowanych działań projektowych.

Dzięki uzyskanej akredytacji nasza szkoła będzie regularnie otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków aż do 2027 roku. Dzięki akredytacji mamy również pewność, że projekty mobilności zagranicznej uczniów i nauczycieli będą możliwe do realizacji przez najbliższe kilka lat. Młodzież i nauczyciele będą mogli rozwijać się zawodowo, poznawać świat i uczyć się języków obcych. Będzie to też okazja do poznawania innych systemów kształcenia, ludzi, ich obyczajów. Planowane potrzeby naszej szkoły są bardzo duże, ale zostały zaakceptowane przez FRSE. W mobilnościach zagranicznych będą mogli barć udział uczniowie technikum i liceum.

Możliwość udziału uczniów i kadry w nowej odsłonie programu Erasmus+ jest ogromnym wyróżnieniem dla naszej szkolnej społeczności i z pewnością wykorzystamy nasze wcześniejsze bogate doświadczenie, aby realizowane projekty były na jak najwyższym poziomie.
Jest to możliwe dzięki otwartości dyrekcji szkoły na działania, które stwarza Unia Europejska oraz przychylności organu prowadzącego - Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Opracowała: Sylwia Ludwikowska

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta