Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 lipca 2024 r., imieniny Jakuba, KrzysztofaIle dać na prezent pieniędzy do koperty?

(Zam: 29.01.2023 r., godz. 07.14)

Ile dać pieniędzy na prezent? To nieodłączne pytanie, które zadają sobie goście podczas przygotowań na przyjęcie z różnych okazji.Niezależnie czy są to chrzciny, urodziny, komunia, czy wesele ta kwestia zawsze budzi najwięcej wątpliwości. Postaramy się więc w dzisiejszym wpisie przybliżyć ten temat.

Ile dać na prezent? To odwieczne pytanie, które spędza sen z powiek niejednemu gościowi. Zanim przejdziemy do tego zagadnienia, warto także pomyślę nie o samej kwocie, a sposobie jej wręczenia. Jak zapakować pieniądze? Jeżeli jest to prezent ślubny, warto oficjalnie i elegancko zapakować pieniądze np. w kopercie. Oczywiście można jednak odstąpić od tej reguły.

Bez problemu na różne okazje możemy oryginalnie zapakować pieniądze, np. w walizce wkładając 1 dolarowe nominały. Ależ to będzie niezapomniana niespodzianka! Podczas pakowania użyj swojej kreatywności i wyobraźni.

Ile dać na prezent? Ogólne zasady


To, ile powinniśmy dać pieniędzy w kopercie, zależy głównie od okoliczności i stanu naszego portfela. Podając konkretne kwoty, często pada suma ok. 500 zł. Dlaczego akurat tyle? Szacuje się, że niezależnie od przyjęcia jest to minimalny koszt, który pozwoli organizatorowi wyjść na przysłowiowe zero, tzn. suma kosztów poniesionych na daną parę się mu zwróci.

Na uwadze zawsze warto mieć koszty dodatkowe jak nocleg. Przyjmuje się więc, że powinniśmy wsadzić do koperty tyle, ile wydali na nas organizatorzy, czyli w przypadku pary jest to właśnie wspomniana suma. Jeżeli wybieramy się na przyjęcie z dziećmi, należy odpowiednio zwiększyć kwotę podarunku.

Inaczej jest, gdy np. gość jest osobą niepracującą lub studiuje. Wówczas kwota może zmniejszyć się do 200 – 300 zł. Najbliższa rodzina nie powinna schodzić poniżej 500 zł.

Ile się daje na wesele?


Ile pieniędzy dać parze młodej? Suma 400-600 zł to najczęściej pojawiająca się kwota w weselnych kopertach. Ze względu na rosnące ceny organizacji takich uroczystości warto celować bardziej w górne niż dolne widełki. Oczywiście niełatwo wyliczyć, jaki będzie koszt ugoszczenia 2 osób na takim przyjęciu, ponieważ zależy to od wielu czynników. Wesele to nie tylko talerzyk, ale i zespół muzyczny, dowóz, nocleg, oraz inne atrakcje.

Należy dać pieniądze w kwocie, która nie będzie dla nas zbytnim obciążeniem finansowym. Zapakuj pieniądze bezpiecznie tak, aby przypadkowo nie wypadły gdzieś po drodze. Byłaby to prawdziwa katastrofa. Złożyć pieniądze w kwocie 500 zł mogą „zwykli” goście. Bliżsi tzn. przyjaciele i rodzina powinni celować w kwotę powyżej 600 zł.

Warto wspomnieć również o rodzicach. W związku z tym, że często zaangażowani są w organizowanie wesela, nie muszą dodatkowo wręczać prezentów państwu młodym.

Ile pieniędzy w kopertę na komunię?


Komunia to kolejna ważna okazja, w której wręczenie pieniędzy to najczęstszy prezent. Taki zastrzyk gotówki dla małych dzieci to wręcz uwielbiany moment. To okazja, aby w końcu zrealizować swoje największe marzenia.

Ile dać na komunię? Szacuje się, że kwota 500 zł to świetny pomysł. Dalsi krewni mogą przeznaczyć na ten cel nieco mniej, bliżsi nieco więcej. Chrzestni muszą liczyć się z przeznaczeniem na taką okazję ok. 1-2 tys. zł. Adresat prezentu i organizatorzy na pewno z takiej sumy będą zadowoleni.

Sprawdź ile wydać na pierwsze auto: http://iledać.pl/ile-wydac-na-pierwsze-auto/

Ile pieniędzy w kopertę na chrzest?


Chrzestni to oczywiście jedni z najważniejszych gości na takim przyjęciu. Od tego momentu muszą liczyć się z istotną rolą w życiu dziecka. Powinni być obecni na różnych uroczystościach jak urodziny, czy późniejsza komunia i bierzmowanie.

Rodzic chrzestny powinien w kopercie umieścić ok. 700 – 1000 zł. Nie jest to oczywiście obowiązkowa kwota, ponieważ nie każdy może dysponować taką sumą gotówki. Chrzest to również okazja do tego, aby dać oryginalne opakowanie. Zapakowanie gotówki w białe pudełko przypominające prezent urodzinowy może okazać się wspaniałym pomysłem.Materiał zewnętrzny

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta