Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 lipca 2024 r., imieniny Ernesta, MałgorzatyPodsumowanie stażu zawodowego w Maladze

(Zam: 03.12.2022 r., godz. 12.47)

W Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” 24 listopada odbyło się podsumowanie projektu „Świat pracy wokół nas - podnoszenie jakości kształcenia zawodowego”.Projekt realizowany był w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

W projekcie wzięło udział 32 uczniów z zawodów: technik logistyk, technik pojazdów samochodowych, technik elektryk, technik handlowiec, technik informatyk. Partnerem zagranicznym CEZIU „Kopernik” była hiszpańska firma Tribeka Training Lab, S.L.U., która należy do grupy ENT (Education and Training Network).

Uczniowie odbywali staż w hiszpańskich firmach w Maladze, w regionie Andaluzja. Uczestnicy projektu pracowali po 8 godzin dziennie, realizując zadania ujęte w programach praktyk dostosowanych do potrzeb danego zawodu. Pracodawcy bardzo chwalili zaangażowanie uczniów podczas odbywania stażu, doceniali punktualność i pracowitość.

Po pracy oraz w dni wolne uczniowie wykorzystywali czas na poznawanie hiszpańskiej kultury, tradycji oraz historii. Poznać kulturę hiszpańską uczniowie mogli m.in. przy okazji obchodzonych świąt religijnych przez Hiszpanów, kiedy ulicami miast przemieszczają się liczne i barwne procesje wychodzące z Katedry La Manquita. Podziw uczniów budziła najstarsza część miasta, z takimi zabytkami jak Alcazaba, arabska pałacowo-obronna fortyfikacja Malagi wraz z Gibralfaro – zamkiem górującym nad miastem. Ciekawą atrakcją dla uczniów był rejs katamaranem po Morzu Śródziemnym.

Podczas pobytu uczestnicy stażu mieli obowiązek uczestniczenia w cotygodniowych spotkaniach online z pracownikiem biura Tribeka. W trakcie tych spotkań wyjaśniano uczniom sposób prowadzenia dokumentacji, także mieli możliwość wyrażenia swojej opinii oraz zgłoszenia wątpliwości dotyczących miejsc pracy czy też zakwaterowania. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający udział w projekcie.
Uczestnicy projektu poszerzyli posiadaną wiedzę i podnieśli swoje kwalifikacje zawodowe. Odbywany staż pozwolił na porównanie technik i metod pracy przyjętych w Polsce z metodami stosowanymi w firmach hiszpańskich. Dodatkowym atutem było nabycie umiejętności pracy w zespole wielokulturowym, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim i nauka języka hiszpańskiego.

Podczas pobytu opiekunami grupy z ramienia CEZiU „Kopernik” były Małgorzata Dziekciowska oraz Monika Lipka, koordynatorem projektu była Agnieszka Gołębiewska.
Org.


Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta