Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 lipca 2024 r., imieniny Ernesta, MałgorzatyZapisy na zakup węgla

(Zam: 28.10.2022 r., godz. 17.41)

Gmina Długosiodło prosi o zgłaszanie chęci zakupu węgla. Chce poznać zapotrzebowanie mieszkańców.Zgłoszenia można dokonać w Urzędzie Gminy w Długosiodle w pokoju nr 19 lub pobrać wniosek ze strony urzędu i przesłać do urzędu e-PUAPem. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 listopada.
Jak informuje gmina: „Zgłoszenie to służy jedynie celom poglądowym, a ewentualnego zakupu węgla będzie można dokonać po złożeniu wniosku, którego wzór będzie dostępny na stronie internetowej Urzędu po uchwaleniu i wejściu w życie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, która obecnie jest w fazie procedowania.
Uprawnionymi do zakupu węgla po preferencyjnej cenie będą gospodarstwa domowe, które: otrzymały dodatek węglowy lub pozytywnie rozpatrzono wniosek o wypłatę dodatku węglowego lub jeśli nie złożono wniosku o wypłatę dodatku węglowego, a dokonano zgłoszenia lub wpisania węgla jako głównego źródła ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, jakiego pochodzenia będzie węgiel, którym będziemy dysponować dla mieszkańców Gminy Długosiodło.
Dodatkowe informacje pod numerem tel. 29 6423654.”
.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta