Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 lipca 2024 r., imieniny Ernesta, Małgorzaty24-godzinny bieg wokół gminy

(Zam: 19.10.2022 r., godz. 18.50)

Od godziny 16.00 w piątek 7 października do godz. 16.00 dnia następnego biegacze na trasie okalającej granicę gminy Brańszczyk przemierzyli 239 km, okrążyli gminę prawie czterokrotnie.Jedni walczyli o pobicie rekordu trasy (pokonanie najdłuższego dystansu w biegu ciągłym), inni dążyli do pokonania własnych rekordów życiowych, jeszcze inni w grupach czy powstałych spontanicznie zespołach (team Darmanista, Tuchlin, czy Caritas) pokonywali własne słabości nierzadko też mierząc się z bólem i potrzebą nocnego snu.
Ostatecznie zarejestrowało się 71 zawodników, były też osoby towarzyszące i wspierające bieg. W wydarzenie zaangażowało się ponad 100 osób.
Miejsca pucharowe były przyznawane zgodnie z regulaminem dla osób, które pokonały najdłuższy dystans w biegu ciągłym. Walka trwała do samego końca, bowiem w kategorii kobiet toczyła się walka o II miejsce do godziny 16.00, podobnie jak zwyciężczyni Justyna Sobczak biegła do godz. 16:00, aby ustanowić nowy rekord w biegu ciągłym w kategorii kobiet, a jednocześnie pobić własny rekord życiowy.
Klasyfikacja generalna:
Kategoria Kobiet
I miejsce – Justyna Sobczak, 99 km
II miejsce – Dorota Budnicka, 37,79 km (w ciągu 24 godzin pokonała 54,29km)
III miejsce – Aneta Kruszewska, 34 km
Kategoria Mężczyzn
I miejsce – Patryk Świętochowski, 111,11 km (nowy rekord biegu 24-godzinnego wokół gminy Brańszczyk)
II miejsce – Zbigniew Podleś, 101 km (w ciągu 24 godzin pokonał 124 km)
III miejsce – Grzegorz Świętoń, 76,45 km
Warto nadmienić, że po raz pierwszy mieszkaniec gminy Brańszczyk pokonał 62 km, czyli pełne okrążenie biegnąc bez odpoczynku. Dokonał tego Dariusz Rosiński z Knurowca.
W sobotnie popołudnie po godzinie 16.00 za Urzędem Gminy w Brańszczyku, w miejscu z którego dzień wcześniej bieg startował, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale. Dekoracji medalowej i pucharowej dokonał wójt Gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski i prezes Stowarzyszenia Odnowa Jan Szymanik. Zawodnicy otrzymali również pamiątkowe magnesy od partnera wydarzenia, jakim był oddział klubu HDK Legion Porębska Kropelka. Magnesy wręczyła osobiście Czerwona Porębska Kropelka – maskotka oddziału. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia.
Źródło: Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w BrańszczykuNapisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta