Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 maja 2024 r., imieniny Heleny, JuliiZ plecakiem na Podlasie

(Zam: 14.10.2022 r., godz. 14.31)

„Z plecakiem ku jesiennym krajobrazom Podlasia” wybrała się najstarsza klasa Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.Pierwszego dnia młodzież spędziła czas w miejscowości Topiło, gdzie mieli czas na zwiedzenie urokliwej okolicy i spacer brzegiem jeziora do kolejki wąskotorowej. Podczas wspólnej herbaty omówili zasady bezpiecznego spędzenia czasu w hotelu i zaplanowanych miejscach. Po wspólnie przygotowanym obiedzie, spotkaliśmy się na zajęciach wychowawczych „JA- jaki jestem, jaki chciałbym być, co i jak mogę zmienić?”. Wieczorem mieliśmy niespodziankę w postaci ogniska, które przygotowali dla nas leśniczy Paweł i Michał.

Drugi dzień rozpoczęliśmy wspólną modlitwą i przygotowanym przez uczniów śniadaniem. Kwiaty i szarlotka, upieczone przez uczniów, rozpromieniły uśmiechy Pań Agnieszki i Bożeny, które czekały na nas w Nadleśnictwie Hajnówka. Zajęcia, które pozwoliły dotknąć i przytulić zwierzęta, a także film edukacyjny cieszyły się uznaniem uczniów. Rozpoznawanie liści, gatunków drzew i ich owoców, a także różne owady to świetna forma sprawdzenia wiedzy uczniów, która została utrwalona na ciekawych warsztatach. Opowieści o figlach motyla Modraszka, to kolejny imponujący punkt programu. Przed obiadem zaproszono nas na spacer po terenie Nadleśnictwa, gdzie zapoznaliśmy z pięknymi rzeźbami, zaprojektowaną kolejką czy zwierzętami stojącymi na straży Puszczy. Dzień zakończyliśmy spacerkiem po Muzeum pokazowym żubrów, gdzie była okazja skorzystać z interaktywnych gier, ale przede wszystkim w pięknych kolorach jesieni podziwiać zwierzęta na żywo, które w całej okazałości spacerowały w słońcu, a nasz przewodnik Pan Krzysztof zachwycał nas opowieściami i ciekawostkami związanymi z Puszczą Białowieską, jej historią i zwierzętami.

Ostatniego dnia wspólnie z Nadleśniczym Mariuszem Agiejczykiem zachęciliśmy do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew, poprzez wkopanie dwóch sadzonek dębu na terenie Nadleśnictwa. Tego dnia młodzież uczestniczyła w warsztatach plastycznych przygotowanych przez Panią Martę, podczas których każdy miał możliwość wykonać dla siebie Torbę Ekologiczną.

Czas spędzony na Podlasiu to doświadczenie dobra, uśmiechu, otwartości i gotowości do pomocy i przekazywania wiedzy. Za ten dobry czas dziękujemy wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Hajnówka (bez wyjątku) oraz Siostrom i pracownikom Ośrodka Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi w Brańszczyku. Dziękujemy za wsparcie materialne i pomoc w realizacji programu edukacyjno-terapeutycznego „Z plecakiem ku jesiennym krajobrazom Podlasia”. A i u nas przed szkołą dęby już posadzone...
Org.Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta