Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 lipca 2024 r., imieniny Ernesta, MałgorzatyMedal dla gospodyń z Somianki

(Zam: 29.09.2022 r., godz. 13.06)

Na zaproszenie ARiMR w Wyszkowie Koło Gospodyń Wiejskich w Somiance w niedzielę 25 września reprezentowało powiat wyszkowski i gminę Somianka na V Ogólnopolskim Święcie „Wdzięczni polskiej wsi” w Ostrowi Mazowieckiej.  • (fot. ARiMR)
Świętowanie rozpoczęło się mszą polową i dziękczynną o godz. 12.00. Celebrował ją biskup ks. Janusz Stepnowski. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Po mszy rozpoczęły się tradycyjne dożynki. Swoje stoiska wystawiło ponad 40 kół gospodyń wiejskich.
Po oficjalnych wystąpieniach 10 kół za dotychczasową działalność zostało uhonorowanych Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Medal od premiera osobiście odebrały przedstawicielki KGW w Somiance Anna Puchalska i Magdalena Szymańska. Ich stroje przyciągały uwagę gości. Gospodynie na własnym stoisku częstowały przybyłych gości tradycyjnymi potrawami Puszczy Białej np. kapustą z kaszą, zupą z dyni, pampuchami, kotletami z kartofli, pierogami chłopskimi, chlebem ze smalcem i ogórkiem kiszonym, ciastem drożdżowym z kruszonką, jabłecznikiem, sernikiem, piernikiem, pasztecikami z grzybami, podpiwkiem, kawą, herbatą.
Stoisko cieszyło się dużym powodzeniem wśród gości. Ładna pogoda przyciągnęła wiele osób, mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i okolic oraz gości. Ostatnim punktem programu był występ Sławomira.
Przewodnicząca KGW w Somiance
Anna Puchalska

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta