Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinyWielkie Grzybobranie po raz 19

(Zam: 16.09.2022 r., godz. 13.55)

Mimo deszczowej pogody i chłodu nie zabrakło chętnych do udziału w Wielkim Grzybobraniu, które już po raz 19 odbyło się w Długosiodle.Impreza odbyła się 11 września na placu targowym. To tu dostępna była scena, a także liczne stoiska kół myśliwskich, kół gospodyń wiejskich, Lasów Państwowych i in. W trakcie wydarzenia gościła grupa sokolnicza Rabiec, a także Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego, dzięki którym można było podziwiać ptaki drapieżne i psy.
Grzybów było wyjątkowo niewiele w porównaniu do poprzednich edycji Wielkiego Grzybobrania, dlatego uczestnicy (8 drużyn) otrzymali równorzędne nagrody.
Odbyły się także inne konkursy rokrocznie organizowane w trakcie wydarzenia. W konkursie na najlepszą nalewkę oceniano 10 wyrobów. I miejsce zajęła Agnieszka Pawłowska, II - Koło Gospodyń Wiejskich w Sieczychach, III - Monika Banaszek. W konkursie na dania z grzybów (zgłoszono 5 potraw) I miejsce zajęła Nasza Struga, II - Grupa Samopomocowa Supermama, III - Koło Gospodyń Wiejskich w Starych Suskach. Za potrawy z dziczyzny uhonorowano eq aequo wszystkie koła łowieckie.
W konkursie drwali I miejsce zajął Adam Rutkowski, II - Jakub Kowalczyk, III - Andrzej Rutkowski.
Dużo działo się tego dnia na scenie. Wystąpili uczniowie ze szkoły w Blochach, a także popularny aktor Andrzej Grabowski. Wśród atrakcji był koncert w wykonaniu solistów operowych, zabawa z muzyką Patrycji Runo, a na finał występ gwiazdy - grupy Poparzeni Kawą Trzy.
J.P.


Komentarze

Dodane przez ~(), w dniu 19.09.2022 r., godz. 06.21
w koszykach więcej liści niż grzybów

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl