Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinyEuropejskie Dni Dziedzictwa – Niegów, Dębinki 2022

(Zam: 15.09.2022 r., godz. 13.06)

10 i 11 września 2022 roku Stowarzyszenie „Bractwo Zabrodzkie” razem z partnerami - Zgromadzeniem Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego, Muzeum Cypriana Norwida, gminą Zabrodzie – zorganizowało 10 edycję Europejskich Dni Dziedzictwa – Niegów, Dębinki 2022.10 września o godz. 12.00 Arkadiusz Redlicki – prezes „Bractwa Zabrodzkiego” – otworzył obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, zapraszając gości do zwiedzania zabytkowego młyna „Nowość” w Niegowie i udziału w II konkursie na domową pizzę oraz innych konkurencjach.
W wyniku konkursowej rywalizacji, komisja wyłoniła trzech zwycięzców, których pizze uzyskały najwyższą ocenę. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła Agnieszka Szafrańska. Sponsorem nagród dla zwycięzców w tym kulinarnym konkursie był Krzysztof Jezierski – wójt Gminy Zabrodzie.

Po zakończeniu „Konkursu na domową pizzę” w piecu chlebowym były wypiekane pizze z różnymi dodatkami. W ich przygotowaniu pomagali: Patryk Tchórz, Sylwia Tchórz z córką Julią oraz Agnieszka Szafrańska.
W konkurencji „Wbijanie gwoździa na czas” wzięło udział 14 osób. Pierwsze miejsce zajął Piotr Sikora – 8,39 sek. (gwóźdź mierzył ok. 20 cm).
Zawody pn. „Rąbanie drewnianych pieńków na czas” wygrał Konrad Piechucki – 16.77 sek. Natomiast trzecie miejsce zdobył Krzysztof Jezierski – wójt Gminy Zabrodzie.

Po raz pierwszy poprowadzono konkurencję „Rzut podkową do celu”. Pierwsze miejsce zdobyła Barbara Redlicka – 11 pkt., deklasując pozostałych zawodników.
Laureaci konkurencji otrzymali dyplomy i upominki od „Bractwa Zabrodzkiego”.

Po godz. 14.00 osoby zainteresowane odwiedziły klasztor „Samaria” w Niegowie. Po wystawach poświęconych Matce Wincencie – założycielce Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek – oprowadzała gości s. Margarita.
Ok. godz. 16.00 wszyscy ponownie spotkali się przy młynie, gdzie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Adelinie przygotował warsztaty, podczas których można było wykonać własnoręcznie ramkę do zdjęć ozdobioną ziołami i kwiatami.
Natomiast wolontariusze z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Zabrodziu przygotowali dla dzieci i młodzieży zadania z łamigłówkami. Wolontariusze z Adelina i Zabrodzia otrzymali czekolady, a dzieci uczestniczące w zajęciach plecaki EDD, które przekazało „Bractwo Zabrodzkie”. Poza tym osoby zaangażowane w przygotowanie imprezy otrzymały podziękowania.

11 września o godz. 14.40 uczestnicy EDD spotkali się w pałacu w Dębinkach (Muzeum Cypriana Norwida). Tego dnia padał deszcz, dlatego nie odbył się pokaz zabytkowych pojazdów. Jedynym zabytkowym pojazdem był Fiat 126 p. Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert muzyczno-poetycki „Fortepian Szopena”, który skupił ok. 100 słuchaczy. Na koncercie byli obecni między innymi piechurzy z PTTK z przewodnikiem Janem Rukatem na czele. Koncert i obchody EDD 2022 zakończyły się ok. godz. 17.45.
Organizatorzy

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl