Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinyZderzenia ze zwierzętami

(Zam: 13.09.2022 r., godz. 09.45)

W poniedziałek 12 września w ciągu godziny doszło do dwóch kolizji samochodów z dzikimi zwierzętami.Policja zanotowała zdarzenia w Tuchlinie i Ochudnie. Jak informuje, nie ucierpiała żadna osoba. Apeluje jednak do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, łąk i pól: „Gdy dostrzeżemy zwierze na drodze lub w jej pobliżu przede wszystkim należy zwolnić i  uważnie obserwować jej otoczenie. Często zwierzęta takie jak sarny nie przemieszczają się samotnie. Odczekajmy, aby „nieproszony gość” sam przemieścił się na drugą stronę drogi lub w głąb lasu. Nawet jeśli zwierzę stoi w pewnej odległości od jezdni, zawsze istnieje ryzyko, że nagle może wbiec pod koła.
Jeżeli dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny:
- zjedź na pobocze,
- włącz światła awaryjne
- zabezpiecz miejsce trójkątem ostrzegawczym.
- pod żadnym pozorem nie dotykaj zwierzęcia.
W takiej sytuacji należy natychmiast zawiadomić policję. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny poinformuje odpowiednie służby i lekarza weterynarii oraz skieruje na miejsce patrol policji.
Kierowcy powinni pamiętać również, by nie lekceważyć znaku drogowego „Uwaga na dzikie zwierzęta”(Znak A-18b). Ostrzega on kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę na tym odcinku drogi jest większe niż w innych miejscach.
Zmniejszenie prędkości zmniejszy z pewnością ryzyko wypadku drogowego z udziałem dzikiej zwierzyny, bądź zminimalizuje skutki ewentualnego tego rodzaju zdarzenia.”
.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Komentarze

Kierowcy bez wyobraźni
Dodane przez Ewa N., w dniu 13.09.2022 r., godz. 15.39
Gdy zwalniam tam gdzie są znaki drogowe informujące o możliwości pojawienia się zwierzyny, inni kierowcy najezdzaja mnie, wyprzedzają a nawet dają sygnał dźwiękowy. Częsta sytuacja koło Lucynowa/Tumanka choć było tam sporo wypadków z udziałem dzikiej zwierzyny. Tam są jakieś drogi zwierząt do wody i trzeba bardzo uważać.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl