Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 lipca 2024 r., imieniny Ernesta, MałgorzatyWrześniowa korekta rozkładu jazdy

(Zam: 01.09.2022 r., godz. 10.50)

M.in. prace modernizacyjne infrastruktury kolejowej spowodują zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Dotyczy to m.in. linii Tłuszcz-Ostrołęka.Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać w terminie od 4 września do 5 listopada br.

Największe zmiany dotyczą linii:
 
R7 Warszawa - Dęblin
Z uwagi na planowane w dniach 4-10 września włączenie nowego odcinka torów pomiędzy przystankami Warszawa Olszynka Grochowska i Warszawa Gocławek, ruch pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia-Warszawa Wawer prowadzony będzie po jednym torze. Część pociągów zostanie odwołana, a pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy.
 
R3 Warszawa – Łowicz Główny
Na linii kontynuowane będą prace związane z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Dodatkowo pojawią się utrudnienia związane z przebudową systemu sterowania ruchem kolejowym oraz prace utrzymaniowo naprawcze. Niestety wszystkie te prace spowodują ogromne utrudnienia dla pasażerów, odwołanie części pociągów, wydłużenie czasów przejazdu, częste zmiany rozkładów jazdy oraz uruchomienie uzupełniającej ZKA.
 
R2 Warszawa – Łuków
Z uwagi na planowaną budowę tunelu drogowego w Sulejówku Miłośnie w dniach 3-31 października ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będzie prowadzony po jednym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana, wybrane pociągi będą kursowały z Mińska Mazowieckiego i Mrozów do stacji Sulejówek Miłosna. Za odwołane połączenia zostanie uruchomiona ZKA na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna. Bilety KM będą również honorowane w dni robocze w pociągach PKP IC w relacji:
11112 Sulejówek Miłosna 7:19 – Warszawa Wschodnia 7:33;
12121 Warszawa Wschodnia 17:26 – Sulejówek Miłosna 17:41.
Ponadto w wybrane dni ZKA zastąpi również pierwszy i ostatni pociąg do Siedlec na odcinku Kotuń – Siedlce.
  
R1 Warszawa – Skierniewice
W dniach 1-2 października z uwagi na budowę wiaduktu drogowego w stacji Pruszków na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków, ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo. Ponadto z uwagi na prace na innych liniach, rozkład jazdy będzie ulegał zmianom.
 
R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie
W związku z wymianą podkładów na obiektach inżynieryjnych w dniach: 21-27 września na odcinku Tłuszcz – Łochów;
28 września – 11 października na odcinku Łochów – Sadowne Węgrowskie wystąpią utrudnienia w kursowaniu ruchu pociągów.
Dodatkowo z uwagi na nocną przerwę technologiczną za ostatnie dwa pociągi do Tłuszcza zostaną zastąpione ZKA od Zielonki/Wołomina Słonecznej.

R9 Warszawa - Działdowo
Z uwagi na budowę tunelu w Legionowie, zostanie ograniczona liczba krawędzi peronowych na tej stacji, co spowoduje utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów.

R61 Tłuszcz – Ostrołęka
Z uwagi na prace remontowe od 5 do 21 września na odcinku Tłuszcz – Mostówka, Przetycz – Pasieki - Ostrołęka ruch pociągów będzie wstrzymany. W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na ww. odcinkach.
 
R81 Radom – Dęblin
Z uwagi na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej na odcinku Radom – Jedlnia Letnisko, Pionki - Żytkowice – Garbatka Letnisko - Bąkowiec – Zajezierze k/Dęblina ruch pociągów będzie się odbywał po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy.
 
R82 Radom – Drzewica
Od 5 września do 12 października na odcinku Radom Główny – Wolanów zostanie wstrzymany ruch pociągów. Za odwołane pociągi na ww. odcinku zostanie uruchomiona ZKA.
Źródło: Koleje Mazowieckie

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta