Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lipca 2024 r., imieniny Aleksego, BogdanaZły stan powietrza

(Zam: 25.08.2022 r., godz. 10.05)

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie poinformował, że 24 sierpnia odnotowano przekroczenie poziomu pyłu zawieszonego w powietrzu PM10. Dotyczy to m.in. powiatu wyszkowskiego.Urząd ostrzega, że „W trakcie występowania podwyższonych stężeń należy ograniczyć czas spędzany na powietrzu. Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza, m.in.: dzieci i młodzież poniżej 25. roku życia, kobiety w ciąży, osoby starsze i w podeszłym wieku oraz osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego powinny podjąć następujące środki ostrożności:
unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia długotrwałego narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń,
ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń,
osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy,
zaniechać palenia papierosów.
Osoby cierpiące z powody chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia np. uczucie bólu w klatce piersiowej, brak tchu, znużenie. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem. Osoby udające się do pracy, szkół itp. powinny ograniczyć ruch samochodowy i przesiąść się do środków komunikacji miejskiej lub tak organizować przejazd samochodem, aby zabierać maksymalną liczbę pasażerów.
Należy zrezygnować ze spacerów. Jeśli możesz, zostań w domu. Ogranicz wietrzenie pomieszczeń. Chroń dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży.
Obowiązuje Cię zakaz rekreacyjnego palenia w kominkach, zakaz rozpalania grilli i ognisk oraz zakaz używania dmuchaw do liści.
.
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska 24 sierpnia poinformował, zjawisko przekroczenia norm ma związek z napływem nad Polskę mas powietrza z południowego-wschodu, który powinien zakończyć się w niedzielę.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez wwy, w dniu 26.08.2022 r., godz. 08.19
a do kogo zgłaszać np. po godzinie 17.00, jeżeli ktoś pali w piecu plastiki????
Do wwy
Dodane przez Anonim, w dniu 27.08.2022 r., godz. 08.53
Dzwonić na Policję, tak jest zgodnie z prawem.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta