Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lipca 2024 r., imieniny Aleksego, BogdanaNa drogi w Mostówce i Porządziu

(Zam: 25.08.2022 r., godz. 09.39)

Starosta podpisał dwie umowy ponad 8,9 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Uroczystość z udziałem wicewojewody Sylwestra Dąbrowskiego odbyła się 24 sierpnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.Powiat wyszkowski dostał dofinansowanie na budowę drogi powiatowej nr 4408W w Porządziu oraz budowę drogi powiatowej nr 4421W od węzła „Mostówka” na drodze krajowej S-8 do Mostówki,

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

Dzięki środkom z funduszu samorządy z województwa mazowieckiego otrzymają w 2022 r. 300 800 909,17 zł dofinansowania. Jest nim objętych obecnie 169 zadań. Kolejne znajdujące się na listach rezerwowych będą mogły zostać dofinansowane w przypadku oszczędności.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów podatkowych jednostek samorządu terytorialnego: im niższe dochody podatkowe, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne może ono wynieść do 80 proc. kosztów realizacji zadania.
Oprac. J.P.
Źródło: MUW

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta