Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 marca 2023 r., imieniny Anieli, SykstusaNajpiękniejsze ogródki Gulczewa

Ikona
(Zam: 14.09.2010 r., godz. 11.36)

Nadbużańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Gulczewa już po raz trzeci zorganizowało konkurs na najładniejszy ogródek przydomowy. Pierwsze miejsce w tegorocznych zmaganiach zajęła Anna Rosa.

Organizując konkurs stowarzyszenie chce zmotywować mieszkańców Gulczewa do dbania o własne ogródki i poprawienia wizerunku miejscowości.
– Chcielibyśmy, by metodą dobrego przykładu sąsiedzi wzorowali się na sobie – mówił prezes stowarzyszenia Sławomir Wróbel podczas rozstrzygnięcia konkursu, które odbyło się w niedzielę 12 września w Szkole Podstawowej w Gulczewie. – Nasza miejscowość zmienia się, pięknieje, wjeżdżając do niej widzi się piękne ogrody.
Na uroczystości gościł burmistrz Grzegorz Nowosielski wraz z żoną Sylwią Nowosielską, która objęła konkurs honorowym patronatem. Pomysłodawczynią konkursu jest Ewa Jakubowska.
– Dzięki akceptacji mojego pomysłu przez prezesa stowarzyszenia dziś mamy już trzecią edycję konkursu. Cieszę się, że uczestnicy pozwolili nam wejść do swoich ogródków, byśmy mogli je ocenić, są one przecież miejscem prywatnym, wypoczynku, spokoju – mówiła. – Odwiedzając ogródki uświadomiłam sobie, jak bardzo Gulczewo się zmieniło. Trzy lata temu było mniej kwiatów i było bardziej smutno – oceniła.
Za najpiękniejszy komisja uznała ogródek Anny Rosy. Drugie miejsce zajęła Barbara Baranowska, trzecie – Agnieszka Skoczeń. Wyróżnienia powędrowały do: Zofii Matuszewskiej, Janiny Danis, Grzegorza Danisa, Jarosława Myślewskiego. Laureaci otrzymali nagrody. Dodatkowo, zwycięzcy z poprzednich lat: Anna Milczarczyk, Bożena Melion, Bożena Matwiejczyk, dostali roczną prenumeratę miesięcznika „Mój piękny ogród”.
– Coraz więcej jest takich konkursów, ale wy byliście jednymi z pierwszych w gminie, którzy go zainicjowali. W Wyszkowie podobny organizuje Zakład Administracji Domów Mieszkalnych. Poczucie estetyki wśród mieszkańców jest coraz większe, co powoduje, że wokół nas jest coraz piękniej – spointował Grzegorz Nowosielski. – Jeśli któreś z państwa będzie w Wyszkowie przy ul. Łącznej, proszę zwrócić uwagę na piękne ogrody, o które dbają sami mieszkańcy. Coś w naszej małej ojczyźnie dobrego zaczęło się dziać. Sam w wolnych chwilach lubię pracować w ogrodzie – dodał burmistrz.
– Jako stowarzyszenie dbamy o markę Gulczewa, ale bez wsparcia burmistrza który jest przyjacielem miejscowości, nie byłoby tu tylu przeprowadzonych inwestycji – zauważył Sławomir Wróbel.
– Udało się wybudować drogę powiatową, dwie gminne. Łatwiej oczywiście, jeśli miejscowość ma swojego radnego. Przez ostatnie lata to ja byłem waszym radnym – mówił Grzegorz Nowosielski.
Spotkanie skończyło się wspólnym piknikiem na świeżym powietrzu

J.P.

Komentarze

Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 15.09.2010 r., godz. 11.11
No tak Panie Wróbel nie ważne z kim nie ważne co byle coś mieć. Tak robią ludzie bez wartości.
bezjajeczny
Dodane przez kazik, w dniu 21.09.2010 r., godz. 14.02
Jeden bez wartości drugi czyli śmieszny burmistrz nowosielski. Po prostu parada klaunów.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl