Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 sierpnia 2022 r., imieniny Bogusławy, IlonyBędzie mniej azbestu

(Zam: 01.07.2022 r., godz. 09.48)

Łącznie 210 tys. zł trafi do gmin powiatu wyszkowskiego na usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest. 29 czerwca w Starostwie Powiatowym przedstawiciele samorządów podpisali umowy dotacyjne.Większość przyznanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotacji niemal w całości pokrywa koszty demontażu, zbierania, transportu oraz unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest.

Podczas spotkania 29 czerwca WFOŚiGW reprezentowała zastępca prezesa zarządu Kamila Mokrzycka. Obecny był także starosta Jerzy Żukowski, posłowie Anna Maria Siarkowska, Maciej Górski, radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Joanna Bala, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, dyrektor Oddziału Zamiejscowego WFOŚiGW w Ostrołęce Radosław Stachacz oraz przedstawiciele samorządów gminnych.

Dzięki wsparciu Funduszu szkodliwy azbest zostanie w bezpieczny sposób zdemontowany z dachów przez specjalistyczne firmy i unieszkodliwiony na składowiskach odpadów niebezpiecznych.
Na działania związane z usuwaniem i unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest w 2022 r. WFOŚiGW w Warszawie zaplanował 6 mln 800 tys. zł.
Oprac. J.P.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl