Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 grudnia 2022 r., imieniny Marii, WirginiuszaPoczątek wakacji z „Zemstą”

(Zam: 28.06.2022 r., godz. 14.32)

W piątkowe popołudnie 24 czerwca w Skansenie im. Marii Żywirskiej w Brańszczyku można było obejrzeć perypetie dwóch szlachciców, Cześnika i Rejenta.Na scenie pojawili się aktorzy Krakowskiego Teatru Komedia, którzy wystawili „Zemstę” A. Fredry w reżyserii Marcina Luśni. Po spektaklu aktorzy przeprowadzili również konkurs z nagrodami dla najbardziej spostrzegawczych widzów. Tego dnia widzowie mieli możliwość odwiedzenia również „Kącika Bibliotecznego”. Organizatorem wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku, partnerzy to Gmina Brańszczyk, Krakowski Teatr Komedia oraz Fundacja „Damy Radę z Kulturą”. Wydarzenie dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – KULTURA INTERWENCJE 2022. Wydarzenie cieszyło się dużą frekwencją, dlatego już dziś organizatorzy zapraszają na kolejny spektakl z Krakowskim Teatrem Komedia w listopadzie.
Następnie Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Brańszczyku, zaprosiło wszystkich do wzięcia udziału w obrzędzie puszczania wianków. Od godziny 17.00 panny (i nie tylko) wzięły udział w warsztatach plecenia wianków. Według tradycji można je wykonać tylko z polnych kwiatów. Po warsztatach, uczestnicy razem z pochodniami i we wiankach na głowie przeszli ulicami Brańszczyka na przystań, nad Bug. Tam dziewczęta przy dźwiękach starych kurpiowskich melodii pielęgnując tradycję, rzuciły wianki, które popłynęły w dół rzeki.
Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Brańszczyku


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl