Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Droga rezerw Bugu do A-klasy

Ikona
(Zam: 28.06.2011 r., godz. 11.22)

Sezon 2010/2011 okazał się szczęśliwy dla piłkarzy Bugu II Wyszków. Zakończyli go na drugim miejscu w tabeli grupy warszawskiej B-klasy, które dało im upragniony awans do wyższej ligi.

Przez cały sezon Bug II Wyszków prowadził związany od lat z klubem rodzimy trener, Arkadiusz Mielczarczyk. Mimo że szkoleniowiec od początku rozgrywek borykał się z problemami kadrowymi i pokrywającymi się terminami spotkań pierwszej i drugiej drużyny, to jednak grając w wielu meczach pochodzącymi właściwie tylko z Wyszkowa i okolic młodzieżowcami, potrafił już po rundzie jesiennej osiągnąć z zespołem drugie miejsce w tabeli (gwarantujące awans do A-klasy). Do wiosennej części sezonu zespół rezerw przystępował z trzema punktami straty do liderującego w tabeli GKS-u Dąbrówka oraz z czteropunktową przewagą nad trzecią KS II Wesołą. Początek rundy wyszkowianie zaliczyli świetny. Trzy zwycięstwa z rzędu na pewien czas wprowadziły zespół na fotel lidera rozgrywek. Kres passie triumfów przyniosła wyjazdowa porażka z Błyskawicą Warszawa 1:2. Następnie zespół trenera Mielczarczyka rozgromił Wisłę Zakroczym 6:0 oraz pokonał skromnie Wicher II Kobyła 1:0. Do meczu z GKS-em Dąbrówka wyszkowianie przystępowali z dwupunktową stratą w tabeli. Niestety, termin tego spotkania pokrywał się czasowo z meczem pierwszej drużyny Bugu, co zmusiło trenera do wystawienia bardzo młodego składu. Mimo dobrego meczu i ambitnej walki wyszkowianie ulegli 0:1. Zamknęło to właściwie szanse na wygranie ligi, piłkarze Bugu skupili się więc na obronie gwarantującego awans drugiego miejsca. Do końca sezonu wyszkowianie nie dali sobie wyrwać już żadnego punktu. Cztery zwycięstwa, w tym ostatnie po emocjonującym meczu z Marcovią 2000 II Marki (2:4), pozwoliło piłkarzom na świętowanie awansu do A-klasy.
W trakcie sezonu z różnych powodów, z rozgrywek B-klasy wycofały się 3 zespoły (wyniki anulowano), jeden dołożono. W rezultacie Bug II Wyszków zakończył sezon z dorobkiem 49 punktów, które dały drużynie drugą lokatę w tabeli. Wyszkowianie odnieśli w lidze 16 zwycięstw, 1 zremisowali oraz 5 razy musieli uznać wyższość rywali. Strzelili 74 bramki, tracąc 31. Najlepszymi strzelcami zespołu byli: Łukasz Kamiński (19 bramek) oraz Adrian Parobczyk (8 bramek).
Oprócz samego awansu cieszyć może fakt, że coraz więcej piłkarzy rezerw zaczyna się przebijać do pierwszego składu Bugu. Mowa tu oczywiście o Łukaszu Kamińskim (zdobył 2 bramki w lidze oraz 4 w Pucharze), ale także Adrianie Parobczyku, a pod koniec sezonu również Jakubie Rejnusiu. Miejmy nadzieję, że ta tendencja utrzyma się również w następnych latach, a Bug II będzie z powodzeniem walczył o awans do Ligi Okręgowej.

Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl