Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 czerwca 2022 r., imieniny Łucji, WilhelmaTwoje decyzje to twoje życie

(Zam: 08.06.2022 r., godz. 10.45)

W Centrum Kultury w Długosiodle s młodzieżą spotkał się bluesowy gitarzysta Włodek Dudek. Był to program profilaktyczny dotyczący używek.Alkohol, narkotyki i przemoc to największe problemy, z jakimi zmaga się współczesna młodzież. Przyczyną są ograniczone kontakty z rodziną, nieustanny brak czasu ze strony rodziców i zaniedbania wychowawcze. Do tego dochodzą nowe wyzwania cywilizacyjne i trudne do pokonania życiowe wydarzenia. Te czynniki często sprawiają, że młodzi ludzie sięgają po różnego rodzaju używki. Dlatego ważna jest profilaktyka - rozmowa o problemach dotykających dzisiejszą młodzież i uświadamianie o zagrożeniach związanych z narkotykami, alkoholem i przemocą.
W związku z tym uczniowie starszych klas szkół podstawowych w Centrum Kultury uczestniczyli w spotkaniu z najbardziej rozpoznawalnym gitarzystą sceny bluesowej Włodkiem Dudkiem. Muzyk zaprezentował swój autorski program pt. „Twoje decyzje to twoje życie”, zawierający osobiste przeżycia i spostrzeżenia. Będąc aktywnym, świetnym gitarzystą i obserwatorem życia, artysta natknął się na szereg sytuacji, w których alkohol, przemoc i narkotyki stały się przyczyną ludzkiego nieszczęścia. Choć sam nigdy nie był uzależniony, widział tragedie będące konsekwencją uzależnień. Jego wykład połączony był z muzyką rockową w najlepszym wydaniu. Miał na celu dotarcie do świadomości młodych widzów, przygotowanie ich na ewentualne zagrożenia, nauczenie zachowań podczas zetknięcia się z nałogami.
Zadanie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Długosiodle.
Źródło: dlugosiodlo.pl


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl