Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 czerwca 2022 r., imieniny Łucji, WilhelmaDzień Dziecka - Dzień Rodziny

(Zam: 03.06.2022 r., godz. 16.29)

Radość, zabawa i rodzinna atmosfera zapanowały na pikniku pod hasłem „Trzeźwo, zdrowo, kolorowo” w Długosiodle. Okazją do świętowania był Dzień Dziecka oraz Dzień Matki.W parku, wśród zieleni stanęły kolorowe dmuchane zabawki, na których szalały dzieciaki. Duże bajkowe maskotki bawiły się z najmłodszymi, a wokół szybowały gigantyczne bańki mydlane, mieniące się różnymi kolorami dzięki promieniom słońca. Prawdziwym hitem było malowanie buziek w najrozmaitsze wzory. Dziecięce makijaże prezentowały postaci z ulubionych bajek lub ukochane zwierzątka.

Na scenie zadebiutowały przedszkolaki z Zespołu Szkół w Starym Bosewie z programem dedykowanym mamom i tatusiom. Zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, a także taneczne. Wystąpiły również panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Starych Suskach z wiązanką utworów biesiadnych. Panie z Ukrainy, mieszkające aktualnie w gminie Długosiodło, zaprezentowały swoje talenty wokalne w utworach ukraińskich śpiewanych w ojczystym języku i po polsku. Julia Czuprina, Alina Inhliatowska, Polina Zemstowa, Natalia Rengvelska, Olena Popowska, Olena Gołubywa - Rygun, Zlata Rengvelska i towarzyszące im Lilla Jagieło i Katarzyna Bloch zaśpiewały m.in. znaną przez wszystkich piosenkę „Matko moja ja wiem”.

Kolejną atrakcją był spektakl „Leśna przygoda" w wykonaniu objazdowego teatru lalkowego „Czarodziej”. Scenariusz bajki został napisany na podstawie opowieści Braci Grimm „Jaś i Małgosia”. Dzieciaki z wypiekami na twarzach śledziły przygody rodzeństwa i ich psa podczas wyprawy do lasu. Bohaterowie bajki napotkali dziwny, żółty kamień, w którym ukryła się czarownica. Zostali przez nią zaczarowani, a ich pies zamieniony w żabę. Z pomocą przyszedł im Żabi Król, który odnalazł czarodziejską pałeczkę, odwrócił czary a czarownicę zamienił z powrotem w kamień.

Przy okazji rodzinnego święta wręczono nagrody w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Wyróżniono szkoły, kluby seniora, grupy samopomocowe i sołectwa, które zaprezentowały swoje dzieła w niedzielę wielkanocną. Imprezie towarzyszył zespół „Gramy Razem”, który wykonał wiele popularnych utworów. Organizację wydarzenia sfinansowała Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Długosiodle.
Źródło: dlugosiodlo.plNapisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl