Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 czerwca 2022 r., imieniny Łucji, WilhelmaJedna straciła 10, druga 20 tys. zł

(Zam: 01.06.2022 r., godz. 10.20)

Do policjantów zgłosiły dwie oszukane kobiety, które na popularnym portalu chciały sprzedać ubrania.O pierwszym oszustwie funkcjonariusze zostali poinformowani w weekend. Kobieta na portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż kombinezon. Na adres e-mail odezwał się kupiec i zaproponował płatność przez stronę internetową. Link przesłał w wiadomości. Wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca zdecydowała się go otworzyć. By otrzymać pieniądze, kobieta wpisała dane swojej karty płatniczej, a w celu rzekomej „dokładnej weryfikacji” także kod CCV. To spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Łącznie z konta zniknęło ponad 20 tys. zł.
Na początku tego tygodnia w podobny sposób swoje oszczędności straciła młoda mieszkanka powiatu wyszkowskiego. Kobieta chciała sprzedać bluzkę za kilkanaście złotych, a straciła blisko 10 tys. zł.
Policjanci przypominają, by nie podawać danych dostępowych do kont czy kart. „W przypadku oczekiwania na przelew nie są potrzebne informacje dotyczące pinu czy trzycyfrowego kodu, znajdującego się na odwrocie karty. Zwracajmy uwagę na podsyłane linki do płatności, które tylko pozornie są wiarygodne. Z dotychczasowych zgłoszeń wynika, że są w nich przestawione lub dodane kropki, cyfry czy słowa w obcych językach, mające nas przekonać, że wchodzimy na stronę portalu ogłoszeniowego. Graficznie strona może wyglądać na oryginalną. W razie wątpliwości zapytajmy inne osoby, czy korzystały z podobnych płatności i jak one wyglądały. To może uratować oszczędności zgromadzone na koncie” - apeluje komenda.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl