Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2023 r., imieniny Erazma, MariannyPrzejście dla pieszych to nie przejazd dla rowerzystów

(Zam: 27.05.2022 r., godz. 13.40)

Dobra pogoda oznacza więcej rowerzystów na drogach. Niestety równocześnie Policja odnotowuje wypadki z ich udziałem. Dlatego apeluje o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Miłośnikom jednośladów Policja przypomina, że istnieje bezwzględny zakaz przejeżdżania na przejściach dla pieszych. Rowerzysta zbliżający się do przejścia powinien zejść z roweru i go bezpiecznie przeprowadzić, dając tym samym kierowcy szansę na właściwą reakcję. Poruszając się na przejeździe dla rowerów rowerzyści powinni dokładnie się rozejrzeć, czy ich przejazd będzie bezpieczny.   
Policja apele również do pieszych, „którzy poruszają się nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych. Robiąc na przejściu tzw. pierwszy krok pomimo świecącego się światła zielonego powinniśmy dokładnie się rozejrzeć, czy jesteśmy widziani przez kierowców. Nic nam nie pomoże fakt, że mieliśmy pierwszeństwo w momencie, kiedy zostaniemy ranni. Nie zapominajmy, że piesi w zderzeniu z pojazdem są dużo bardziej narażeni na urazy, które mogą nawet skutkować śmiercią. Natomiast kierowcy powinni zdawać sobie sprawę, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Zbliżając się do przejścia dla pieszych, czy przejazdów dla rowerów kierowcy powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i dokładnie upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi, czy rowerzyści.”
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Komentarze

Dodane przez Kierowca, w dniu 27.05.2022 r., godz. 15.17
Może czas najwyższy przyjrzeć się jak zachowują się piesi i rowerzyści na przejściach przez jezdnię.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta