Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 czerwca 2022 r., imieniny Łucji, WilhelmaBudowa mostu na Narwi w przyszłym roku

(Zam: 27.05.2022 r., godz. 13.07)

Most na rzece Narew między gminami Rzewnie i Rząśnik ma powstać w ciągu czterech lat. Na 28 maja zaplanowano podpisanie umowy na wykonanie projektu, który rozpocznie kolejną, drugą fazę realizacji inwestycji. Prace budowlane mają ruszyć w 2023 roku.  • fot. Starostwo Powiatowe w Wyszkowie
Podpisanie umowy ma nastąpić w Nowym Lubielu w gminie Rząśnik (plac kościelny).
W sierpniu 2020 roku przedstawiciele władz Mazowsza oraz lokalnych samorządów podpisali list intencyjny w sprawie budowy mostu na rzece Narew między gminami Rzewnie i Rząśnik. Pierwszy etap inwestycji obejmował sporządzenie koncepcji przebiegu dojazdów i warianty przedsięwzięcia, a także sporządzenie dokumentacji środowiskowej i uzyskanie prawomocnej decyzji środowiskowej.

Druga faza realizacji budowy mostu obejmie opracowanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem decyzji ZRID. Warszawska firma YLE Inżynierowie sp. z o.o., z którą zostanie podpisana umowa, rozpocznie opracowywanie projektu wraz z ustaleniem szczegółowego przebiegu mostu, wykonaniem prac geodezyjnych, szczegółowych kosztorysów i z uzyskaniem decyzji na realizację inwestycji. Koszt dokumentacji wyniesie ponad 920 tys. zł. Gmina Rzewnie wraz z samorządami powiatów makowskiego i wyszkowskiego oraz gminą Rząśnik będzie ubiegać się o częściowe dofinansowanie kosztów wykonania dokumentacji projektowej z budżetu województwa mazowieckiego.

Trzecim etapem przedsięwzięcia będą roboty budowlane, które planowane są na lata 2023-2026. Realizacja inwestycji przewidywana jest z udziałem środków unijnych. Nowy most usprawni dojazd do miejscowości po obu stronach rzeki i zwiększy atrakcyjność inwestycyjną terenów powiatów makowskiego i wyszkowskiego.
Oprac. J.P.

Komentarze

mosty
Dodane przez mikef, w dniu 27.05.2022 r., godz. 20.33
A co z planowanym nowym mostem na Bugu?
Bug i Narew
Dodane przez M, w dniu 30.05.2022 r., godz. 06.40
Nowego mostu na Bugu, poniżej Wyszkowa, w okolicach Dręszewa i Barcic, raczej nie będzie. Był pomysł, żeby tamtędy poprowadzić wielką obwodnicę Warszawy, ale chyba wygra koncepcja od Dąbrówki w kierunku Starych Załubic i Jeziora Zegrzyńskiego, ze względu na ochronę przyrody. W sumie dla dziewiczej bużańskiej doliny w tym miejscu to korzystna sytuacja, tym bardziej, że coraz mniej takich nieskalanych ludzką ręką obszarów w naszym kraju. Tam zresztą byłoby ciężko budować, bo teren grząski i rozległy, na wiosnę często zalewany przez wezbrania Bugu. Z Somianki do przepraw w Wyszkowie czy Łasze i Zegrzu jest stosunkowo blisko. W przypadku Narwi rzeczywiście większy problem, bo między Różanem a Pułtuskiem jest znacznie dłuższy odcinek bez stałej przeprawy. Oby tylko ta nowa nie była wykorzystywana przez tranzyt, bo miejsce też bezpowrotnie straciłoby swój urok...
Dodane przez ciekawski, w dniu 30.05.2022 r., godz. 08.41
Zaraz, zaraz. A co z kładką, przeprawą promową, mostem, czy co tam zostało wymyślone na Bugu pomiędzy miejscowościami Brańszczyk - Kamieńczyk?
do Bug i Narew
Dodane przez mikef, w dniu 30.05.2022 r., godz. 18.43
Raczej myślałem o okolicy Popowa i Czarnowa. Stamtąd do Wyszkowa czy Zegrza jest kawałek drogi.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl