Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 czerwca 2022 r., imieniny Łucji, WilhelmaSpotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

(Zam: 26.05.2022 r., godz. 13.34)

20 maja w nasze strony zawitał niezwykły gość, Wiesław Drabik – pisarz i ilustrator, autor ponad dwustu pięćdziesięciu książeczek dla dzieci.Są to w większości wesołe, pełne humoru rymowane bajeczki o zwierzętach adresowane do najmłodszych czytelników i ich rodziców.
Alina Gotowiec – dyrektor szkoły – przywitała naszego gościa, a następnie pracownik biblioteki szkolnej – p. Dorota – przedstawiła przybyłym dzieciom kilka ciekawostek o pisarzu. Następnie Wiesław Drabik opowiedział dzieciom, jak powstaje książka – od pomysłu do jej wydruku. Zabawne fragmenty bajek czytane przez autora wzbudziły wiele entuzjazmu i radości zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli, ponieważ mogli sami głośno dopowiadać rymy. Uczestnicy odgadywali też zagadki, za które nagradzani byli naklejkami, bądź książeczkami pisarza. Najlepszym znawcą książek okazał się Igor Pacik z klasy IIA, który zebrał największą liczbę naklejek.

Na zakończenie spotkania uczniowie klasy IIIB – Laura Szulkowska i Piotr Wójcik –
w imieniu wszystkich obecnych dzieci podziękowali za wspaniałe spotkanie, wręczając gościowi kwiatek z podziękowaniem oraz swoje prace inspirowane utworami pisarza. Następnie autor rozdawał autografy w zakupionych przez dzieci i nauczycieli książeczkach, rymując przy tym do każdego podanego imienia krótki wierszyk. W. Drabik ma do tego ogromny talent i wspaniały kontakt z uczniami. To gawędziarz sypiący rymami i anegdotami jak z rękawa. Dodam, że zainteresowanie zakupem książeczek było bardzo duże. Czytelników, którzy będą chcieli wypożyczyć książki Pana Wiesława zapraszam do szkolnej biblioteki.
Spotkanie autorskie odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu
i wzięło w nim udział około 170 uczniów z klasy: 0A,0B, IIA, IIB, IIIA, IIIB, IVA i IVB.
Dziękuję Wiesławowi Drabikowi, że zechciał przyjąć nasze zaproszenie, wszystkim nauczycielom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby to spotkanie na długo zapisało się w pamięci dzieci – zwłaszcza Renacie Gzowskiej, Magdzie Rachubce, Dariuszowi Kosiorkowi, Tomaszowi Katnerowi wraz z uczniami kl. VIA oraz Radzie Rodziców, dzięki którym to spotkanie mogło się odbyć.

Dorota Groszkiewicz
bibliotekarz szkolny


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl