Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 czerwca 2022 r., imieniny Łucji, WilhelmaKulturalna i życzliwa Czwórka

(Zam: 23.05.2022 r., godz. 17.12)

W Szkole Podstawowej nr 4 od 9 do 13 maja obchodziliśmy Szkolny Tydzień Kultury i Życzliwości „Nasza Niezapominajka”. Codziennie uczniowie brali udział w działaniach promujących kulturę i życzliwość.Poniedziałek upłynął pod hasłem „Darmowych Komplementów” - na korytarzu szkolnym zostały wywieszone karteczki z komplementami i życzeniami. Uczniowie odrywali karteczki, pobierali komplementy i obdarowywali wybrane osoby (koleżanki, kolegów, nauczycieli, panie i panów pracujących w szkole), sprawiając im przyjemność.
Wtorek to dzień, w którym odbywały się wybory klasowych Miss i Misterów Kultury
i Życzliwości.
Środa – uczniowie brali udział w ćwiczeniu: „Harmonijka życzliwości”: otrzymali kartę, którą złożyli w harmonijkę i podpisali, następnie harmonijka wędrowała od ucznia do ucznia. Każdy uczeń, do którego dotarła kartka wpisywał pozytywne cechy danej osoby, np.: „Lubię Cię, bo…”, „Jesteś…”, „Szanuję Cię za Twój…”, itp. Na koniec ćwiczenia kartki wróciły do swojego właściciela, chętne osoby odczytywały swoją harmonijkę. Wypowiadały się, co czują, co ich zaskoczyło, jakie emocje im towarzyszą.
Czwartek – dla klas 0-1 odbyła się prezentacja filmu „Kocia życzliwość”. Po filmie uczniowie wykonali pracę zbiorową - wspólny rysunek nt. „Kraina życzliwości”
Wspólnie malowali rysunki na temat „Kraina życzliwości”, ale w nietypowy sposób.
Jeden uczeń malował jedną rzecz na arkuszu papieru (A 3), następnie arkusz wędrował do drugiej osoby, która domalowała na plakacie coś, co jej zdaniem pasowało do rzeczy już namalowanej. Później kolejna osoba miała szansę umieścić coś swojego na plakacie. Gdy wszyscy uczniowie włączyli się do wspólnej zabawy, ale ich pomysły jeszcze się nie wyczerpały, kolejkę można było rozpocząć od nowa. Pracowali samodzielnie, każdy z nich miał swój wkład w tworzenie wspólnego rysunku.
Klasy 4-8 obejrzały film, w którym Nick Vujicic spotyka się z młodzieżą jednej ze szkół i prowadzi z nimi rozmowę – (Nick Vujicic, właściwie Nicholas James Vujicic – australijski mówca urodzony z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności, tolerancji, życzliwości, motywacji i wiary w Boga. Jest on również odtwórcą głównej roli w przejmującym filmie „Cyrk Motyli”). Film, którego przesłaniem jest fakt, że każdy z nas jest wyjątkowy oglądali również nasi uczniowie klas 7-8, wykonywali do niego plakaty, które zdobią szkolne korytarze.
Piątek to czas podsumowania. Na placu apelowym odbył się happening podsumowujący tygodniową imprezę: wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na odpowiedni kolor i przy utworze „We are the Champions” legendarnej grupy Queen przekazali sobie „Iskierkę Życzliwości”/ Dokonano również uroczystej dekoracji Miss i Misterów Kultury. Oklaskom i gratulacjom nie było końca.
Przez cały tydzień uczniowie sadzili na szkolnym skwerku niezapominajki, inne kwiaty ozdobne, które nie pozwolą nam zapomnieć, by życzliwość i kultura towarzyszyły nam codziennie.

Miss i Mister Kultury
„0”-
1a - Oliwia Niś, Jan Jaczewski
1b - Lena Libicz, Aleksander Chojnacki
1c - Sabina Szurawska, Wojciech Niemyjski
2a - Izabella Karp, Paweł Borek
2b – Alicja Jakubowska, Michał Marciniak
3a - Jagoda Makarewicz, Kacper Szulecki
3b – Daria Świderek, Karol Nieborek
3c – Nina Kowalska, Bartosz Dorsz
klasy 4 - Zuzia Ryszawa – kl.4a Jakub Górski – kl.4b
klasy 5 – Kalina Jastrząb – kl. 5a Piotr Wojciechowski – kl.5b
klasy 7-8 – Inga Prażuch – kl. 7a Kuba Abramczyk – kl.7b.
Organizatorzy

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl