Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 czerwca 2022 r., imieniny Pawła, PiotraW podziękowaniu za służbę

(Zam: 18.05.2022 r., godz. 11.31)

W Brańszczyku 8 maja odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka.Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 mszą świętą w kościele parafialnym w Brańszczyku z udziałem pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy. Prowadzącym uroczystość był prezes Oddziału Zarządu Gminnego ZOSP RP w Brańszczyku, Jacek Zalewski. Liturgia koncelebrowana była przez ks. prałata Jerzego Zająca, ks. proboszcza Jerzego Brzezińskiego oraz 3 księży z naszej parafii.

Wójt Wiesław Przybylski złożył druhom podziękowanie oraz wyrazy szacunku, uznania za trud i poświęcenie w pełnieniu służby dla dobra społeczności lokalnej oraz życzył wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Przytoczył wiele przykładów, w których strażacy nieśli pomoc społeczności lokalnej, nie tylko podczas akcji gaśniczych, ale także podczas pandemii COVID-19, organizacji pomocy dla Ukrainy i uchodźców czy organizacji imprez i wydarzeń okolicznościowych tworzonych przez urząd, jednostki kultury czy szkoły. Wyraził również słowa uznania dla wzorowego przykładu przekazywania tradycji służby strażackiej z pokolenia na pokolenie. 

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty przy pomniku św. Jana Pawła II oraz przy pomniku Stanisława Pomian-Srzednickiego, figurze św. Floriana, patrona strażaków, która znajduje się przy strażnicy w Brańszczyku, zapalili znicze.
Następnie w asyście orkiestry strażackiej z Brańszczyka oraz pocztów sztandarowych korowód udał się na teren skansenu im. Marii Żywirskiej w Brańszczyku, gdzie podczas uroczystego apelu wręczone zostały odznaczenia za zasługi dla pożarnictwa oraz głos zabrali zaproszeni goście. Za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali Sławomir Dębek oraz Piotr Jechna z OSP Brańszczyk; Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został Dariusz Kowalki z  OSP Brańszczyk, Odznaką „Strażak Zawodowy” - Artur Pieńkos z OSP Poręba oraz Ernest Iwański z OSP Brańszczyk, Odznaką „Strażak Wzorowy” - Jerzy Lasota z OSP Tuchlin za odwagę, wzorową postawę i konsekwentne działanie, które pozwoliło uratować ludzkie życie”.

Głos zabrali zaproszeni goście, którzy złożyli gratulacje, słowa podziękowania i uznania dla strażaków. Wójt Gminy Brańszczyk, Wiesław Przybylski, pogratulował odznaczonym, a w szczególności druhowi Jerzemu Lasocie, który wraz z kolegami z CEZiU „Kopernik” udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który stracił przytomność. Wiceprezes Oddziału Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Wyszkowie, Bogdan Pągowski, przy okazji strażackiego święta podziękował samorządowcom z Brańszczyka za wyposażanie i inwestowanie w jednostki straży pożarnej. Podziękowanie za nieustanną gotowość i dyspozycyjność do pełnienia służby dla strażaków z jednostek ochotniczych z terenu gminy Brańszczyk złożył Komendant Powiatowy PSP w Wyszkowie, mł. bryg. Rafał Balcer.
Źródło: branszczyk.pl


Komentarze

Dodane przez druh, w dniu 19.05.2022 r., godz. 09.30
panowie ale broda i okulary przeciwsłoneczne do munduru? trochę szacunku
Dodane przez Druh Boruch, w dniu 20.05.2022 r., godz. 08.33
A gdzie jest zapis, że to brak szacunku dla munduru? W regulaminie mundurowym, czy regulaminie musztry nie ma takich zakazów. Już Jaruzelski nosił przyciemniane okulary do munduru:) A może kolega druh od Kadyrowa?
Dodane przez MM, w dniu 20.05.2022 r., godz. 13.01
Strażak (druh) ma wyglądać schludnie i czysto... Cokolwiek to znaczy... Wg mnie te kryteria zostały zachowane. Kiedyś był obowiązek gładkiego golenia ze względu na aparaty powietrzne podciśnieniowe, które musiały (maski) dokładnie, szczelnie przylegać do twarzy. W tej chwili są nadciśnieniowe i zarost (choć może nie aż taki) nie jest problemem... Mi osobiście okulary owszem przeszkadzają w wizerunku ale jeżeli jest to konieczność ze względów medycznych to nie ma problemu. W takiej dyskusji umyka, że jest to raz SŁUŻBA dwa SPOŁECZNA i ważne, że jest niż to jak wgląda...
Dodane przez MM, w dniu 20.05.2022 r., godz. 13.06
...poza tym druhowie w tej chwil wglądają rewelacyjnie w porównaniu do tego, co było no 15 lat temu, kiedy potrafili przyjść w jeansach do marynarki galowej ze sznurem...
Dodane przez Anonim, w dniu 20.05.2022 r., godz. 22.07
Dobrze, że wójt nie zlikwidował skansenu, podobno były takie przymiarki. W jakim celu, kto odgadnie?. Strażacy mogli świętować 8 maja w tym pięknym miejscu, jakim był, jest i miejmy nadzieję, że skansen w przyszłości obroni potrzebę istnienia. Jak widać na zdjęciach, nasz gminny gospodarz też dobrze się tam czuje.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl